wtorek, 13 lipca 2021

"Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej" - Renata Kim || RECENZJA

"Wszystkie opowiadają, ze z takiego związku się nie odchodzi, z niego się ucieka".

"Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej" to książka, której nie da się czytać z obojętnością. Każda zawarta w niej historia porusza, momentami zadziwia, szokuje oraz pokazuje, że mimo wszystko kobiety są naprawdę silnymi jednostkami. 

Przemoc to temat, o którym przeczytałam wiele książki i zawsze z ogromną przyjemnością cięgami po kolejne. Przemoc psychiczna zakrada się do naszego życia po ciuchu. Powoli. Nie pyta o pozwolenie. Manipulacje, presja, wykorzystywanie, strach, upokorzenie... Dlaczego kobiety nie odchodzą? Dlaczego tkwią w toksycznych relacjach? Gubią siebie? Na te i inne pytania znajdziecie wyczerpujące odpowiedzi w książce Renaty Kim. 

"Zbyt wiele nas, bojąc się samotności i ostracyzmu społecznego, tkwi w toksycznych małżeństwach, zamiast o siebie zawalczyć".

Ludzie nie potrafią zrozumieć, jak głęboko w człowieku tkwi toksyczna relacja. Jak trudno jest się z niej wyzwolić. Zacząć nowy, lepszy etap w życiu. Osoba będąca w takim związku jest bardzo samotna. Kluczowe jest to, aby sama podjęła decyzję o zerwaniu, zaprzestaniu tego w co jest uwikłana. Zgłosiła się o pomoc. Mówiła o tym, co ją spotkało. Doświadczenie w życiu toksycznej relacji ma swoje konsekwencje już na zawsze. Dlatego tak bardzo istotne jest to, aby sprzeciwić się temu, jak najszybciej. 

Niniejsza książka to drogowskaz dla osób tkwiących w toksycznych związkach, ale także dla tych, którzy wiedzą, że ktoś z ich bliskich zmaga się z przemocą. Pomagajmy.


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. 
Historie ofiar przemocy psychicznej"
Autor: RENATA KIM 
Wydawnictwo: WAB
Ilość stron: 320
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 8/10


Książkę 
"Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej" możecie zakupić na stronie księgarni
 taniaksiażka.pl

 
Sprawdź nowości w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥