niedziela, 5 września 2021

635. "Chłopak na zawsze" - Tijan Meyer || RECENZJA

"Jeśli ludzie cię krzywdzą, to lepiej o nich zapomnieć".

"Chłopak na zawsze" to historia, która zaintrygowała mnie już od samego początku i byłam pewna, że zostanie tak do końca, ale (niestety) z czasem mój entuzjazm nieco osłabł. 


Heather oraz Channing.


Heather wspólnie z bratem, Brandon'em, prowadzi bar z grillem, który niegdyś należał do ich ojca. Jej serce wypełnia miłość do Channing'a. Poznali się w pierwszej klasie, znajomość, początkowo przyjacielska, z czasem przeistoczyła się w romans. Oboje wiedzą, że nie powinni być razem. Ale jak zrezygnować z namiętności, która jest tak silna?


Channing Monroe to chłopak, który idealnie prezentowałby się na wybiegach modowych. Ciało pokryte tatuażami i silny charakter, czynią go bezwzględnym, błyskotliwym oraz przebiegłym i pewnym siebie. Doskonałe cechy dla mężczyzny, który wsiąkł w przestępcze środowisko... Ale Monroe momentami potrafi być naprawdę uroczy, jak i opiekuńczy. Czy w jego życiu jest miejsce dla Heather? Czy szczęście jest im pisane?

"Nigdy nie będę kochać kogoś tak jak ciebie. I nie proś mnie, bym spróbował".

Cieszę się, że Tijan zastosowała w niniejszej powieści dwutorową narrację. Dzięki temu zabiegowi czytelnik może aktywnie uczestniczyć w każdym aspekcie historii, silniej zżyć się z bohaterami i wraz z nimi przeżywać chwile radości, rozgoryczenia, jak i bólu. W książce nie brakuje momentów przybierających barwę nieco nostalgiczną, jak i tych wypełnionych dozą niepewności. Dla równowagi pojawiają się również fragmenty przepełnione szczęściem, namiętnością i pożądaniem. Relację głównych bohaterów określiłabym, jako trudną. Momentami tworzyli naprawdę zgrany duet, aż miło się o tym czytało, a z drugiej strony ich ciągłe rozstania i powroty irytowały.


I choć bardzo łatwo można wczuć się w sytuację bohaterów, to jednak zabrakło mi tutaj czegoś ponadprzeciętnego, czegoś, co uczyniłoby "Chłopaka na zawsze" powieścią niezapomnianą. To zdecydowanie jedna z tych historii, o których (niestety) szybko się zapomina. Mimo wszystko spędziłam przy niej całkiem miły czas. 

"Channing potrafił mnie uzdrowić lub zniszczyć. Tylko że ja miałam już dość ranienia".

"Chłopak na zawsze" to przede wszystkim opowieść o błędach, stracie oraz miłości, miłości naznaczonej ranami i bólem. Liczyłam na historię, która zapewni mi całą paletę emocji oraz wydarzenia z nagłymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Niestety tak się nie stało. Szkoda. Czy polecam? Wybór pozostawiam Wam.

 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Chłopak na zawsze"
Autor: Tijan Meyer
Wydawnictwo: KOBIECE
Ilość stron: 480
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 5/10


Sprawdź NOWOŚCI w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥