sobota, 20 listopada 2021

"I żyli długo i...świątecznie" - Karen Schaler


Nowa powieść Karen Schaler opowiada o magii, która dzieje się, gdy zajrzymy we własne serca. I o tym, ze każdy z nas zasługuje, by żyć z kimś długo i… świątecznie.

Czy da się wskrzesić miłość, którą żywiliśmy do kogoś dawno temu? Czy warto wracać do relacji sprzed lat? Czy można kochać więcej niż jednego mężczyznę?

"I żyli długo i...świątecznie" to moje pierwsze spotkaniem z twórczością Karen Schaler, ale jestem przekonana, iż nie ostatnie! Przyznaję, że w ekspresowym tempie wciągnęłam się w akcję niniejszej publikacji i równie szybko poczułam świąteczny nastrój. Tego mi było trzeba!

Główna bohaterka, Riley jest pisarką. Kobieta staje przed kolejnym wyzwaniem w swojej karierze. Musi napisać powieść świąteczną. Nic trudnego, prawda? Pojawia się jednak problem. Riley nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Czy mimo wszystko uda się jej zrealizować zadanie? Dotychczas jej powieści sprzedawały się bajecznie, ale ostatni tytuł rozczarował czytelników... Cała nadzieja w gwiazdkowej i magicznej historii!

Jednak to dopiero początek trudności, z jakimi autorka będzie musiała się zmierzyć. Kiedy w telewizyjnym show opowiada o swojej wielkiej miłości sprzed lat, jej słowa zostają źle zinterpretowane. Riley nie przypuszcza, że trzech jej byłych partnerów zacznie uważać, że to właśnie o nich wspomniała i... postanawiają ją odzyskać!


Wspaniale, iż Schaler zabrała czytelnika za kulisy pisarskiego świata i zdradza, w jaki sposób może wyglądać ten zawód. Z ogromną przyjemnością i niesłabnącym zachwytem zagłębiałam się w kolejne strony "I żyli długo i... świątecznie". Autorka posiada lekkie pióro, tworzy plastyczne opisy, które pobudzają wyobraźnie i pozwalają w pełni zaangażować się w rozwój kolejnych wydarzeń, bez zbędnych przystanków w czytaniu. Wspaniale!

W powieści nie brakuje świetnie zobrazowanego świątecznego klimatu, który udziela się odbiorcy. Barwne przekazanie zimowej aury rozgrzało moje serce!

Reasumując: Serdecznie polecam Wam "I żyli długo i...świątecznie". Jeśli lubicie magiczne i świąteczne powieści - ta książka jest dla WAS!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję 
Wydawnictwu Między słowami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥