wtorek, 28 grudnia 2021

"To, co za nami" - Vi Keeland, Dylan Scott || RECENZJA

"Biblioteka zawsze była moim sanktuarium, miejscem, w którym mogłam uciec przed rzeczywistością mojej często pokręconej egzystencji".

Uwielbiam twórczość Vi Keeland, dlatego też z ogromną przyjemnością sięgnęłam po "To, co za nami". Czy mi się podobało? Oczywiście! Dwie doświadczone przez los osobowości, sekrety, strata, ból, rozpacz i... przeznaczenie. Czy Nikki i Zack będą w stanie uleczyć się nawzajem? Czy dwie dusze, które spotkała tragedia mają szansę na szczęście?

Zack od małego dobrze wiedział, jak potoczy się jego przyszłość. Miał wizję szczęśliwego życia u boku swojej najlepszej przyjaciółki. To właśnie ona, Emily, była dla niego wszystkim. Los jednak miał wobec niego zupełnie inne zamiary. Nikki, od kiedy pamięta, zawsze zmagała się z licznymi przeciwnościami. Czy może być coś trudniejszego niż codzienność w towarzystwie dwubiegunowej matki? Dziewczyna nie przewidziała, że po jej śmierci może być jeszcze gorzej. Na jaw wychodzą skrywane od lat sekrety. Nikki nie ma wyjścia – rusza w podróż do Kalifornii, aby wszystko stało się jasne.

Cieszę się, że fabuła została ukazana z perspektywy Nikki i Zack'a. Uwielbiam ten sposób narracji, bowiem dużo łatwiej jest mi wczuć się w położenie bohaterów, wniknąć w ich myśli i uczucia, zrozumieć zachowanie oraz podejmowane decyzje. Autorki od samego początku rzucają bohaterom wyzwania, co sprawia, że oni pokonują swoje ograniczenia, a czytelnik aktywnie uczestniczy w każdym aspekcie historii.

Autorki zgrabnie stopniują napięcie. W mojej subiektywnej ocenie przedstawiły wydarzenia w taki sposób, że trudno przewidzieć, co czeka nas w kolejnych rozdziałach. To zdecydowanie pozytywnie wpłynęło na mój odbiór niniejszego utworu.

"To, co za nami" to powieść, w której nie brakuje emocji i wzruszeń. To historia o stracie, bólu, niesprawiedliwości i przeznaczeniu, od którego nie sposób uciec. Polecam!

 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "To, co za nami"
Autor: Vi Keeland, Dylan Scott
Wydawnictwo: KOBIECIE / Niegrzeczne książki
Ilość stron:329
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10Sprawdź NOWOŚCI w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥