sobota, 11 czerwca 2022

"Laurowy pean" - Julia Gambrot || RECENZJA

Miłość, medycyna i dar od losu, który okazuje się przekleństwem…


To niebywale klimatyczna, intrygująca i nieoczywista historia z medycyną w tle. Dałam się jej ponieść od samego początku i z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Analizowałam wydarzenia, spekulowałam różne rozwiązania, a ponadto zachwycałam się rodzinnymi tajemnicami, które zapewniły mi wiele wrażeń i emocji!


Autorka zadbała o szczegółowe opisy, które oprócz tego, że pobudzają naszą wyobraźnię, to również pozwalają w pełni zwizualizować sobie wszystkie rozgrywające się wydarzenia. Julia Gambrot z niebywałą dokładnością odtwarza ubiegłą atmosferę i klimat, tak abyśmy mogli w zupełności zanurzyć się w ukazanym świecie.

Schyłek lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Doktor Laura Kader, której małżeństwo przeżywa kryzys, niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt. Postanawia wykorzystać szansę od losu. Pakuje dotychczasowe życie do walizek i wraz z dwiema córkami wyrusza do północnej Fryzji, by tam szukać szczęścia.

Wszystko się jednak komplikuje. Nad nowym domem Laury ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens.

Jakie jeszcze tajemnice skrywa wyspa i położona na niej osobliwa posiadłość? Czy Laura odnajdzie na Sylcie to, czego pragnie?

"Laurowy pean" to mroczna, wyjątkowo nastrojowa powieść z medycyną w tle! Jeśli lubicie nieoczywiste historie to koniecznie przeczytajcie! Serdecznie polecam!  

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 

Tytuł: "Laurowy pean"
Autor: Julia Gambrot 
Wydawnictwo: Lira
Ilość stron: 571
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lira.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥