niedziela, 15 września 2019

434."Obejmie wszystko pamięć" - Joanna Gawrych-Skrzypczak || PATRONAT MEDIALNY


Najpiękniejsze chwile to te, które się jeszcze nie wydarzyły…

Joanna Gawrych-Skrzypczak zabiera czytelników do świata Anny, kobiety, której udało się odnaleźć szczęście u boku Łukasza. Anna razem z Łukaszem wychowuje syna, Tadeusza i prowadzi pensjonat, cieszący się ogromną popularnością w Miętach. Życie w tym urokliwym miejscu upływa w atmosferze spokoju, aż do czasu, gdy bohaterowie otrzymują anonimowe listy. Kto może być ich adresatem? 

Oprócz Anny i Łukasza poznajemy historię antykwariuszki, Wiktorii, brytyjskiego biznesmena i kolekcjonera obrazów, Charlesa oraz Joanny, przyjaciółki Anny, która próbuje ułożyć sobie życie we Włoszech, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i powraca w najmniej spodziewanym momencie. Czy szczęście jest pisane bohaterom najnowszej powieści Joanna Gawrych-Skrzypczak?

"Pamięć może objąć wszystko, ale często nas więzi, trzyma w miejscu, daje złu siłę przetrwania. Nie da się zmienić przeszłości, a na to, co będzie możemy wpłynąć tylko tu i teraz".

"Obejmie wszystko pamięć" to trzeci tom cyklu "Księżyc jest kobietą". To wielowątkowa, barwna, nieoczywista i przejmująca opowieść o wojnie, miłości, zdradzie, trudnych decyzjach, a także o tym, że przeszłość potrafi kłaść cień na teraźniejszość. 

"Obejmie wszystko pamięć" akcja toczy się dwutorowo - w czasach współczesnych oraz w przeszłości. Nie zabrakło również całej plejady ciekawie wykreowanych charakterów, których tylko na początku nic nie łączy. Między innymi to właśnie dzięki tym elementom czytelnik otrzymał szansę szerszego poglądu na rozgrywające się wydarzenia. 

Joanna Gawrych-Skrzypczak oddaje w ręce czytelników bardzo ciekawe skonstruowaną powieść obyczajową z wysuniętym wątkiem historycznym i romantycznym. To historia o bolesnych wspomnieniach, niespełnionej miłości, trudnych wyborach i straconych szansach. To opowieść która skłania do refleksji i wprowadza czytelnika w stan zadumy. Idealna na jesienne wieczory! Serdecznie polecam.

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Obejmie wszystko pamięć"
Autor: Joanna Gawrych-Skrzypczak
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 352
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 8/10
Premiera: 4.09.2019

Za możliwość przeczytania książki i jej patronowania 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥