czwartek, 2 września 2021

634. "Jeśli tylko ty" - Klaudia Bianek || RECENZJA

"Każde spotkanie z Agatą mimo wszystko miało w sobie coś terapeutycznego. Obawiałem się, że opowiadanie i ponowne przerabianie przeszłości osłabi mnie i pokona, lecz prawda była taka, że już dawno nie czułem się tak silny, jak teraz”.

Klaudia Bianek oddaje w ręce czytelników historię Agaty, młodej dziennikarki, kobiety tkwiące w toksycznym małżeństwie. Z drugiej strony obserwujemy sytuację Kamila, mężczyzny, który warunkowo opuszcza zakład karny, po dwóch dekadach odsiadki za zbrodnie, której nie popełnił. Lata spędzone w więzieniu odcisnęły na nim swoje piętno... Dwie doświadczone osobowości, pragnące zrozumienia, miłości i bliskości. W jaki sposób splotą się ich losy? Czy odnajdą nić porozumienia? Czy zawalczą o siebie, spokój i szczęście?

„Jeśli tylko ty” to powieść niebywale dojrzała, ujmująca i skrywająca w sobie wiele emocji. Od samego początku zaangażowałam się w życie bohaterów, w którym nie brakuje wyzwań. Obserwowanie, w jaki sposób Agata i Kamil starają się pokonywać swoje wątpliwości, dylematy i ograniczenia, pozwoliło mi aktywnie uczestniczyć w każdym aspekcie historii. Podziwiałam ich. Za siłę i wytrwałość. Kibicowałam im na każdym kroku. Do samego końca miałam ogromną nadzieję, że wszystko się poukłada w ich życiu. Czy tak też się stało? Tego Wam nie zdradzę, ale zapewniam jednak, iż Bianek doskonale wie, w jaki sposób budować napięcie. Autorka potrafi przedstawić wydarzenia w taki sposób, że trudno przewidzieć, co czeka nas w kolejnych rozdziałach.

Wiarygodne osobowości, autentyczne problemy i finał, który staje się pożywką do licznych rozmyśleń – co będzie dalej!

Już wypatruję kolejnego tomu! Serdecznie polecam. 


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE
Tytuł: "Jeśli tylko ty"
Autor: Klaudia Bianek
Cykl: Nieobojętność (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta strona
Ilość stron: 332
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 7/10
Premiera: 11.08.2021


Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Czwarta Strona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥