niedziela, 25 marca 2018

179. "Weteran" - Katy Regnery || RECENZJA PATRONACKANie oczekuj wiele od życia i bądź wdzięczny za tę odrobinę szczęścia, która będzie ci dana. Nie oczekuj niczego, gdyż życie nie jest ci nic winne. Jeśli to zrozumiesz będziesz w stanie przetrwać. Gdy przytrafi ci się coś wspaniałego, będziesz na to przygotowany. Unikniesz bólu rozczarowania, jeśli zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie.

ONA - Savannah Carmichael, po utracie wymarzonej pracy jako dziennikarka śledcza, wraca do rodzinnego miasta – Danvers, aby rozpocząć życie na nowo. Zdradzona, oszukana, skrzywdzona i porzucona przez mężczyznę, któremu w pełni zaufała, nie jest pewna czy jeszcze kiedyś będzie w stanie komuś oddać swoje serce. Pewnego dnia otrzymuje propozycję napisania reportażu, który chwyci za serce rzeszę czytelników, a później poznaje jego...

ON - Asher Lee, weteran wojenny, kiedyś wielka gwiazda drużyny futbolowej, później udał się na wojen podczas której został ranny na polu walki. Usiłował przenieść innego rannego żołnierza w bezpieczne miejsce i właśnie wtedy tuż obok niego wybuchła mina. Stracił rękę i pół twarzy, a także odniósł poważne obrażenia nogi. Po powrocie do Danvers zatrudnił pokojówkę i zaszył się w swoim domu. Zdecydował, iż nie będzie pokazywał się publicznie, aby nie być obiektem drwin i krzywych spojrzeń, a później poznał ją...

Savannah postanawia napisać reportaż o Asherze, a ten godzi się na udzielnie jej wywiadu, o sobie, o tym co go spotkało, jakich emocji doświadczył, jak zmagał się z powrotem do zdrowia, czy też ile operacji przeszedł. Zaś z czasem pomiędzy tą dwójką zaczyna kiełkować, silne, piękne, autentyczne i godne podziwu uczucie jakim jest miłość. Ale czy będą w stanie odgonić czarne chmury i wszystkie przeciwności, które staną na ich drodze? Czy ten związek ma szansę przetrwać?

Wtedy wydarzyło się coś, czego nie zapomni do końca życia: Savannah Carmichael, jedna z najpiękniejszych kobiet jakie kiedykolwiek widział spojrzała na jego twarz – i uśmiechnęła się.

Weteran jest tą historią, która chwyta za serce. Momentami bolesna, przepełniona smutkiem i nostalgią, zaś z drugiej strony, pełna ciepła, miłości, radości i szczęścia.

Niniejsza historia niesamowicie pięknie ukazuje dobro, jakie potrafi drzemać w człowieku. Savannah, nie zważywszy na opinię jaka krążyła o Asherze, na temat jego wyglądu i byciu odludkiem, zdecydowała się przekroczyć próg jego domu i okryć w nim wszystko to, co bardzo głęboko ukrywał po kilku lat. Nie oceniała go na podstawie wyglądu, nie zwracała na to uwagi, iż jest oszpecony, tylko zaakceptowała go takim jakim jest, bez krytycyzmu, bez krzywych spojrzeń. Jej postawa w tym wypadku, jest naprawdę godna uwagi. 

Pojawienie się Savannah na drodze Ashera, dało mu możliwość otwarcia się na świat, na ludzi, na miłość. Z zamkniętego w czterech ścianach weterana wojennego, stał się romantycznym, potrafiącym się zaangażować w związek mężczyzną, który potrafi kochać. Savannah to w nim odkryła, spowodowała, iż Asher zaczął się uśmiechać, dostrzegać piękno świata, życia. 

Wątek miłosny, wyeksponowany w niniejszej historii jest bardzo piękny. To niesamowite, jak w pełni Savannah była w stanie zaakceptować niedoskonałości Ashera i sukcesywnie i stopniowo z każdym kolejnym spotkaniem zakochiwać się w nim. Mimo początkowego dystansu i rozmów skupiających się tylko i wyłącznie na wywiadzie, Asher nie był w stanie być obojętny na piękno jakie kryła w sobie Savannah, zarówno to wewnętrzne jak i zewnętrzne. Każdej kolejnej wizyty dziewczyny oczekiwał z ogromną niecierpliwością. A ja z nieustającym zaciekawieniem obserwowałam w jaki sposób będzie kiełkować pomiędzy nimi uczucie.

Niewątpliwą zaletą niniejszej publikacji jest język jaki operuje Autorka, które jest bardzo plastyczny, dynamiczny, lekki i przyjemny w odbiorze. Autorka zadbała o szczegóły, a także z niesamowitą wnikliwością i empatią opisała każdą scenę. Nie zabrakło również żywych dialogów, które niejednokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy. 
Biorąc pod uwagę kreację bohaterów, to jest nienaganna. Ich wyrazistość, daje poczucie odbiorcy, iż takie osoby mogłyby żyć wśród nas. Posiadają swoje wady i zalety, po prostu są tacy jak my, a ich sportretowane myśli, uczucia są wręcz namacalne. Dzięki temu możemy w pełni zaangażować się w ich historię, bieg wydarzeń, dogłębnie poznać co czują, jakie są ich wątpliwości, czego się boją, a także co sprawia im radość. 

Reasumując: Weteran to urzekająca, piękna, refleksyjna historia z dominującym wątkiem miłosnym. Prócz tego, iż ukazuje dobro jakie potrafi drzemać w człowieku, to także uświadamia odbiorcy, iż nigdy nie powinniśmy oceniać człowieka po wyglądzie, w końcu to nie szata zdobi człowieka. Gorąco polecam! 

Tytuł: Weteran
Autor: Katy Regnery
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron: 347
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Za możliwość przeczytania i patronowania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.
10 komentarzy:

 1. Nie sięgam zbyt często po tego rodzaju książki, ale dla tej zdecydowanie chcę zrobić wyjątek.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moje klimaty, nie mniej opis brzmi ciekawie. Okładka na początku zasugerowała mi coś al'a Grey ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam motywy baśniowe w książkach a już Piękna i bestia zawsze była mi szczególnie bliska. Z pewnością przeczytam "Weterana".

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam tę książkę. Brzmi ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szalenie chcę przeczytać tę książkę! To musi być piękna historia. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak widzę tę książkę, to mam łzy w oczach,bo za późno się zgłosiłam i niestety szansa na egzemplarz recenzencki przepadła :( No ale z pewnością wkrótce ją zakupię, bo książki Tego Wydawnictwa to mistrzostwo :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo nakręcona na tę książkę! Dzisiaj do mnie przyszła i nie mogę się doczekać, aż zacznę ją czytać. Dodatkowo mnie do tego zachęcasz :D

  Pomówmy o literaturze

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna historia... muszę sobie zapamiętać tą książkę....

  OdpowiedzUsuń
 9. Już ostatnio czytałam Twoją recenzję, ale nie zdążyłam skomentować. Jest świetna, a sama książka jest rewelacyjna - zakochałam się w niej i z niecierpliwością czekam na tom drugi. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥