czwartek, 16 kwietnia 2020

514. "Magia działania. Zawalcz o siebie" - Jakub Czarodziej || RECENZJA


"Czasu nie cofniesz, nie będzie powrotu na start".

"Magia działania. Zawalcz o siebie" to druga książka autorstwa Jakuba Czarodzieja, psychologa i specjalisty resocjalizacji. Jego niestandardowe metody pracy pomogły wielu ludziom stanąć na nogi. Kontrowersyjny, bezkompromisowy i skuteczny. 

Autor po raz kolejny oddaje w ręce czytelników wartościową publikację. To książka, w której znajdziemy bezcenne i szczere wskazówki dotyczące między innymi tego, jak porozumiewać się z innymi, jak szybko rozpoznać toksycznych ludzi, jak nie tracić energii w sporach z otoczeniem oraz jak radzić sobie z plotkami. 

"Szczęśliwi ludzie automatycznie dają szczęście innym".

Jakub Czarodziej przypomina, że zmiany są możliwe. Wszystko jest w naszych rękach. Podkreśla, że ważne jest przyznawanie się do błędów przede wszystkim przed samym sobą, bowiem sami jesteśmy sterami swojego życia. To my nim kierujemy i od nas samych zależy, jak nasze życie będzie wyglądać. Niemniej jednak każda osoba, która staje na naszej drodze zawsze kształtuje naszą osobowość. Czegoś nas uczy, o czymś nam przypomina. Autor zwraca także uwagę na wypracowanie w sobie nawyków, które pozwolą nam w pełni czerpać radość z życia.

W tej książce, podobnie, jak w poprzedniej, nie brakuje nawiązywania do sytuacji z życia autora. Jakub Czarodziej przywołuje fragmenty sesji, które prowadził i na ich podstawie pokazuje, co zrobić w danej sytuacji. Te wydarzenia w szczególności są wartościowe, bowiem pokazują, że zmiany są naprawdę możliwe, trzeba tylko chcieć. Jakub daje swoim pacjentom wędkę, po to, aby oni złowili ryby, o których marzą. ;) 

"Nie bądź jak inni, niech inni chcą być tacy jak ty".

Wszystko zostało opisane tutaj z wyczuciem, bez zbędnego moralizowania i pouczania. Pojawiają się także różne, ciekawe zadania do wykonania. Warto poświęcić chwilę na ich wykonanie, pomyśleć, wyciągnąć wnioski i stworzyć osobistą refleksję. Pamiętajcie każdy z nas jest w stanie dokonać zmian w swoim życiu. Serdecznie polecam!GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Magia działania. Zawalcz o siebie"
Autor: Jakub Czarodziej
Wydawnictwo: Flow Books
Ilość stron: 262
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10
Premiera: 12.02.2020
Książkę "Magia działania. Zawalcz o siebie" możecie zakupić na stronie księgarni taniaksiażka.pl

Bestsellery w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥