niedziela, 20 czerwca 2021

632. "Czynności wyjaśniające" - Sebastian Bachniak || RECENZJA

"Nic nie ułożyło się tak, jak powinno.
Miał z tego powodu wyrzuty sumienia".

"Czynności wyjaśniające" to debiut literacki autorstwa Sebastiana Bachniak. 

Autor zaprasza czytelników do świata technika kryminalistyki, Szymona Hołysza, mężczyzny, który próbuje pogodzić samotne rodzicielstwo ze służbą w policji. Kiedy po wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim wraca do pracy, szybko okazuje się, iż trudno jest mu sprostać oczekiwaniom nowego przełożonego. Z czasem przychodzi mu zmierzyć się z rozwikłaniem sprawy tragicznego wypadku samochodowego. Poznaje również Olgę, atrakcyjną wokalistkę. Czy przypadkowe spotkanie z kobietą pozwoli Szymonowi odbić się od dna? Jak Szymon poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

W niniejszej powieści znajdziemy dwa kluczowe wątki - obyczajowy oraz kryminalny. Ten pierwszy pozwala czytelnikom obserwować zmagania Szymona z samotnym rodzicielstwem, opieką nad dwójką dzieci, które wymagają uwagi, troski, poczucia bezpieczeństwa. Przyznam szczerze, że podziwiałam Szymona. Na szczęście, w jego życiu są osoby, na które może liczyć, i które w miarę możliwości służą pomocą przy opiece nad pociechami. Z koli wątek kryminalny - intryguje, ciekawi i trzyma w napięciu do samego końca!

Sebastian Bachniak za sprawą wątków obyczajowych pozwolił czytelnikowi uczestniczyć nie tylko w życiu zawodowym Szymona Hołysza, ale także w tym osobistym, prywatnym. Dzięki temu możemy obserwować dwie twarze policjanta - zawodową oraz domową, jednocześnie dostrzegając w nim normalnego i zwyczajnego mężczyznę. 

Autor operuje lekkim i barwnym w odbiorze językiem. Ponadto buduje naturalne zdania i dialogi. Nie zapomniał również o plastycznych i przemawiających do wyobraźni opisach, które pozwoliły mi w pełni wyobrazić i zwizualizować sobie wszystko to, co akurat się działo. 

"Czynności wyjaśniające" to intrygująca powieść, która pozwala wytężyć swój umysł w celu rozwikłania kryminalnej zagadki, poznać nieprzerysowane, wyraziste i autentyczne osobowości oraz poczuć wiele emocji. Trzyma w napięciu do samego końca oraz skłania do refleksji! Serdecznie polecam!


Przeczytaj wywiad z Sebastianem Bachniak


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE
Tytuł: "Czynności wyjaśniające"
Autor: Sebastian Bachniak
Wydawnictwo: Lira
Ilość stron: 409
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 7/10
Premiera: 09.06.2021


Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lira.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥