środa, 27 września 2017

108. Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018 - Beata Pawlikowska || RECENZJA
Tytuł: Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018
Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Edipresse książki
Ilość stron: 223
Oprawa: ZintegrowanaKalendarz do nauki języka angielskiego 2018 to bardzo ciekawa alternatywa, którą proponuje Nam Beata Pawlikowska. Ten niepozorny kalendarz, skrywa w sobie wiele dobrego. Przede wszystkim obejmuje podstawowe i jednocześnie niezbędne informacje, takie jak: strony z poszczególnymi tygodniami (jeden tydzień na jednej stronie), daty, dni tygodnia (po polsku i oczywiście, po angielsku), oraz imieniny. Ponadto zawiera w sobie informację o najważniejszych świętach oraz dniach wolnych (wyraźnie odznaczających się czerwoną czcionką). Większość lewych stron kalendarz poświęconych jest właśnie datom, dniom tygodnia, imieninom, świętom, natomiast prawe strony kalendarza, na górze zawierają inspirującą myśl, cytat, powiedzenie, przesłanie, które jest przetłumaczone na angielski oraz nadmienione zostało jak się dane zdanie wymawia. Na domiar tego, w celu ułatwienia wymowy trudniejszych głosek, niektóre z nich zostały dodatkowo przetłumaczona przez Beatę Pawlikowską na dole strony.Ponadto kalendarz skrywa w sobie zadania/ćwiczenia przeznaczone dla posiadacza tego terminarza, a także pomocne słownictwo, które oczywiście zostało przetłumaczone, łącznie z wymową. Na końcu kalendarza znajdują się również wszystkie rozwiązania zadań/ćwiczeń.

Atutem tego kalendarza jest wiele stron pustych (tych po prawej stronie), gdzie bez problemu możemy sobie zapisać, co tylko Nam w duszy gra. Na końcu kalendarza znajduje się takich stron kilkadziesiąt, pustych od góry do dołu (w linie), także można puścić wodze fantazji i spożytkować te strony, na co tylko mamy ochotę – notatki, numery ważniejszych telefonów, adresy, ćwiczenia językowe itp.

Pojawiła się również żółta wstążeczką, którą bez problemu możemy sobie zaznaczyć dany tydzień, czy też ćwiczenie, które akurat rozwiązywaliśmy.

Jak to w kalendarzach, książkach Beaty Pawlikowskiej bywa, w prawym dolnym rogu praktycznie każdej strony, pojawia się odręcznie namalowany obrazek, przez samą Autorkę.

Sądzę, że propozycja kalendarza do nauki języka angielskiego na rok 2018, jest bardzo ciekawą alternatywną i rozwiązaniem, bowiem osoby, które nie czują się dobrze w operowaniu tym językiem, mogą podszkolić swoją wiedzę, słownictwo, wymowę oraz pisownię. Niemniej jednak, sądzę, że ten kalendarz nie jest tylko i wyłącznie skierowany dla osób, które nie operują językiem na wysokim poziomie, bowiem bez wątpienia kalendarz sprawdzi się w różnorodnym gronie odbiorców. Polecam wszystkim zainteresowanym!


Za kalendarz dziękuję Wydawnictwo Edpiresse.10 komentarzy:

 1. Mój już w użyciu..Pierwsze plany zapisane ;)) Pozdrawiam
  https://papierowestrony.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. A do mnie jakoś nie przemawia taka forma... Może jestem za bardzo staroswiecka!?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam nie lubię takich kalendarzy :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Również posiadam własny egzemplarz! Nie mogę się doczekać, aż nadejdzie 2018 rok. Choć mam kilka zastrzeżeń, o czym wkrótce napiszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten kalendarz zdecydowanie bardziej mi się podoba, niż ten z zeszłego roku :D

  OdpowiedzUsuń
 6. tam popraw Autem na atutem chyba nie? Jak nie to cofam :D
  Lubię Beatę Pawlikowską, mam jej ksiażki i ogladam jej programy na facebooku.
  Bardzo życiowa kobieta.

  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny kalendarz! Niestety, ja już jeden mam, więc tego nie kupię ;)

  yollowe.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Kalendarz bardzo fajny, ale jednak nie kupię go. Dlatego bo szukam coś z językiem niemieckim.
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł, muszę się za nim rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥