poniedziałek, 22 kwietnia 2019

358. "Gdy opadły emocje" - Aneta Krasińska || RECENZJA AMBASADORSKA
"Czuła się dziwnie w jego objęciach, słuchając słów, za które kiedyś oddałaby dosłownie wszystko".

Marcelina wiedzie spokojne i ustabilizowane życie mężatki i matki dwójki nastoletnich bliźniąt. Kobieta spełnia się również zawodowo, jako kierownik w dziale projektów. Przytłoczona codziennymi obowiązkami oraz częstą nieobecnością męża w domu odczuwa niedosyt i pustkę. Jej przyjaciółka, Magda, stara się wprowadzić do życia Marceliny trochę rozrywki i pewnego dnia zaprasza ją na imprezę z koleżankami i kolegami z liceum. 

Spotkanie zorganizowane dwadzieścia lat po maturze przywołuje w Marcelinie szereg wspomnień, dawnych planów i marzeń. Porusza również strunę jej duszy, o której istnieniu już dawno zapomniała. Niezabliźnione rany przypominają o sobie. Pojawia się szereg wątpliwości, dylematów i trudnych wyborów. Czy Marcelina pozostanie wierna rodzinie? Czy spotkanie Emila, licealnej miłości po latach popchnie Marcelinę do wprowadzenia radykalnych zmian w swoim życiu?

"Gdy opadły emocje" otwiera nowy cykl powieści obyczajowych autorstwa Anety Krasińskiej. Autorka po raz kolejny pokazała prawdziwe życie, ludzkie dylematy, marzenia i pragnienia. Spotkanie po latach staje się początkiem konfrontacji przeszłości z teraźniejszością. Pojawia się szereg pytań, wątpliwości i emocji, które są w stanie przejąć kontrolę nad Marceliną i poprowadzić ją na inne tory. Na jaw wychodzą również fakty, które wstrząsają bohaterką i ciężko jest się jej pogodzić z tym, co się wydarzyło. 

Przyznam szczerze, że miałam trochę inne wyobrażenie tej historii. Autorka całą fabułę osadziła wśród jednego spotkania, podczas którego bohaterowie wspominają, przywołują dawne elementy ze swojego życia, dzielą się swoim bólem, smutkiem, tajemnicami i chwilami radości. W całej powieści zabrakło mi większego dynamizmu i w moim odczuciu spotkanie klasowe mogło trwać przez połowę książki, zaś w drugiej części mogłoby wydarzyć się coś zupełnie innego, coś co by spowodowało, by ta historia była niezapomniana. Jednak otwarte zakończenie, w jakimś stopniu wzbudziło mój apetyt na kolejny tom. 

Polecam wszystkim zainteresowanym. 
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Gdy opadły emocje"
Autor: Aneta Krasińska
Wydawnictwo: Szara godzina
Ilość stron: 236
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 6/10 (dobra)


Za możliwość przeczytania i ambasadorowania 
książki dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥