piątek, 5 marca 2021

608. "Światło i mrok" - Joanna Wtulich || RECENZJA


"(...) człowieka poznaje się dopiero po tym, jak postępuje, natomiast charaktery hartują się w ogniu kuźni, jaką jest życie".

"Światło i mrok" stanowi drugi tom Trylogii lwowskiej autorstwa Joanny Wtulich. Autorka po raz kolejny zaprasza czytelników w magiczną i ekscytującą podróż do Lwowa i świata wyższych sfer. Od samego początku dałam wciągnąć się w wykreowany przez autorkę świat, świat, w którym nie brakuje intryg, podstępów, burzliwych relacji oraz tajemnic.

Zderzenie dwóch silnych osobowości
i dwóch różnych światów –
tu musi zaiskrzyć!

Dalsze losy niepokornej arystokratki Anny Lipińskiej i upartego pułkownika Michała Dukajskiego obfitują w wiele emocji! Choć dziewczyna przyjęła oświadczyny, to i tak nie ma zamiaru podporządkować się nieustępliwemu mężczyźnie. Toczy z nim cichą wojnę. Anna robi wszystko, aby uprzykrzyć życie swojemu narzeczonemu. Oprócz tego pragnie doprowadzić do małżeństwa brata i przyjaciółki. Czy zrealizuje swój niecny plan? O tym musicie przekonać się już sami!

Joanna Wtulich po mistrzowsku oddaje klimat Lwowa z początku XX wieku. Intrygująca i nieoczywista fabuła dostarcza wielu wrażeń i nie pozwala się nudzić! To jedna z tych powieść, która daje czytelnikowi szansę na pełne zaangażowanie się w losy bohaterów, które obfitują w niełatwe wybory, namiętność, miłość. chwile wzruszeń i dramatów! 

Skomplikowana relacja między bohaterami, trudne wybory oraz wspaniałe miejsce akcji czynią tę powieść magiczną i wyjątkową! "Światło i mrok" to zgrabna kontynuacja, która wzbudza apetyt na jeszcze więcej! 

Polecam!

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE

Tytuł: "Światło i mrok"
Autor: Joanna Wtulich
Wydawnictwo: Lira
Ilość stron: 304
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10

Premiera: 15.02.2021Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lira.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥