poniedziałek, 28 maja 2018

205. "Cała przyjemność po mojej stronie" - Natalia Sońska || RECENZJA


Cała przyjemność po mojej stronie, Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta strona 

Jagoda Mazurek - mieszka w pięknej kamienicy odziedziczonej po swojej ciotce, zaś na parterze pracuje w cukierni Słodka. Od zawsze z ogromnym zaangażowaniem i miłością oddaje się swoim wypiekom. Choć zawodowo czuje się spełniona, to jednak jej życie osobiste nie należy do udanych. Mężczyzna, który wydawał się dla Jagody całym światem - zdradził ją. Zdruzgotana i załamana kobieta, wniosła pozew o rozwód. Niestety nie może liczyć na wsparcie swoich rodziców, bowiem oni uwielbiają zięcia i nie są w stanie zaakceptować wyboru córki. Na całe szczęście pomocną dłoń do Jagody wyciąga siostra Agata (jej życie również lega w gruzach, przez jedną pomyłkę w pracy) i przyjaciółka z pracy.

Od dłuższego czasu do Słodkiej zagląda szarmancki i przystojny Tomasz. W każdą niedzielę kupuje smakowity sernik i skrada kilka tęsknych spojrzeń w kierunku Jagody. Mężczyzna dźwiga na swoich barkach bagaż życiowych doświadczeń. Śmierć żony, spowodowała, iż mężczyzna dość często odczuwa silny ból i tęsknotę. Dlatego też otwarcie się na nową znajomość jest dla niego dość dużym wyzwaniem. Czy mimo wszystko pomiędzy Tomaszem, a Jagodą zaiskrzy? Jakie komplikacje pojawią się na ich drodze? Czy szczęście jest im pisane?

 

Natalia Sońska oddaje w ręce czytelników słodko-gorzką historię o miłości, tęsknocie, trudnych decyzjach i zmaganiu się z przeszłością. 

Nie sposób nie docenić, bardzo ciekawie skonstruowanego wątku miłosnego. Niespodziewanie na drodze Jagody, pojawia się Tomasz, a wraz z nim silne, lecz stopniowo i sukcesywnie kiełkujące uczucie. Bardzo mi się podobała dobroć i wyrozumiałość, jaką skrywa w swoim wnętrzu Tomasz, a także siła i determinacja Jagody. Zarówno kreacja Jagody, jak i Tomasza jest nienaganna. Autorka nadała im piękne i autentyczne cechy. Sportretowane myśli i uczucia, są bardzo wyraziste i naturalne, bez wątpienia możemy się z nimi utożsamić. Na uwagę zasługuje również postać Agaty (siostry Jagody) ich siostrzana przyjaźń i nieustanne wsparcie jest godne podziwu. Postać męża Jagody, nie uzyskała mojej aprobaty. Mężczyzna, skrupulatnie miesza się w życie Jagody, próbuje ją zniszczyć i pragnie, aby rozwód został rozstrzygnięty z orzeczeniem o winie po stronie Jagody. Jego determinacja, nie ma granic.

Natalia Sońska potrafi przykuć uwagę czytelnika. Operuje bardzo lekkim i dynamicznym językiem. Buduje plastyczne i intrygujące opisy. Fabuła toczy się jednostajnym, klimatycznym rytmem. Pojawia się wiele opisów bezpośrednio odnoszących się do wypieków ciast, babeczek i innych smakołyków, które pobudzają naszą wyobraźnie, jak i kubki smakowe.  

Z niecierpliwością oczekuję kolejnego tomu, bowiem ta historia zakończyła się w zawieszeniu, a ja cały czas biję się z myślami, co będzie dalej. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki gorąco dziękuję Wydawnictwu Czwarta strona.   

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥