wtorek, 28 maja 2019

376. "Nauczyciel" - Agnieszka Ziętarska || PATRONAT MEDIALNY
"Gdy nadejdzie ten dzień i zagubisz się, gdy opuści cię siłą, a serce zacznie krwawić, odnajdź w sobie moc w żyłach płynącą".

"Nauczyciel" to po "Samobójcy" drugi tom trylogii "Niezmienni" opowiadający o losach Flory, Felisa i ich przyjaciół. Agnieszka Ziętarska tym razem zaprasza czytelników do świata wypełnionego magią, niebezpieczeństwem, tajemnicami oraz walką o odzyskanie równowagi mocy. Czas ucieka w przerażającym tempie. Przewodnicy wkraczają do akcji, dając Niezmiennym złudne poczucie wolności. Oczekują posłuszeństwa i przestrzegania zasad. Nie cofną się przed niczym, by zachować władzę. 

Felis zakochał się w Samobójcy, zmienił jego los, sprowadzając na siebie wyrok śmierci, a teraz walczy by odzyskać równowagę mocy. Czy odzyskanie dawnej siły w ogóle jest możliwe? Do tego dochodzą poszukiwania ojca biologicznego Flory... Przed bohaterami wiele trudności i problemów. Czy Flora i Felis znajdą sposób na to, by zmienić przeznaczenie? Czy jeszcze kiedyś będą szczęśliwi?
"Bez bólu nie ma postępu. Do tego potrzebne jest poświęcenie".
"Nauczyciel" to trochę inna historia, niż "Samobójca". Więcej w niej magii, bowiem Agnieszka Ziętarska zadbała o to, by czytelnik w pełni poczuł świat Niezmiennych. W odpowiednich proporcjach ukazała również zasady, reguły, zakazy i nakazy Przewodników, wizjonerów i posiadaczy prawdziwej potęgi. To właśnie oni zarządzają całym światem. W zamian oczekują przestrzegania swoich zasad. Każdy, kto się im narazi jest usuwany, bowiem stanowi zagrożenie. Przewodnicy są zdolni do wszystkiego. O ich bezwzględności, sile i potędze bohaterowie przekonają się nie jeden raz. Czy wyjdą z tego cało? 

Pierwszoosobowa narracja głównych bohaterów pozwala czytelnikowi z bliska obserwować zmiany, jakie zachodzą w ich życiu. Wraz z Florą i Felisem przeżywamy momenty radości, bezradności, rozpaczy oraz triumfu. Stajemy się świadkami ich zmagań, poświęcenia, cierpliwości, próby odzyskanie mocy, której ubywa z każdą chwilę. Wspólnie z nimi doświadczamy wielu wrażeń, które potrafią zaskoczyć i zadziwić. 

Zarówno Flora, jak i Felis to bardzo silne osobowości. Oboje wiele przeszli, ale nie poddają się i wciąż walczą o lepszą przyszłość. Z rozdziałów, z perspektywy Flory, na pierwszy plan wysuwa się wdzięczność w stosunku do Felisa. Za uratowanie życia, za dobro, bezpieczeństwo, opiekę i miłość. Bardzo podobała mi się postawa bohaterów i ich relacja. Czuć i widać, jak ważni są dla siebie i, że nie potrafią zniszczyć tego, co ich połączyło. 
"Przy nim potrafiłam stać się inną osobą. Nauczył mnie normalności, zmieniając obcych ludzi w przyjaciół".
W moim subiektywnym odczuciu Agnieszka Ziętarska niniejszą historią udowodniła, iż jej wyobraźnia nie ma granic. To jeszcze nie koniec problemów i trudności przed bohaterami. Jeszcze nie wszystko zostało opowiedziane. O dalszych losach Flory, Felisa i ich przyjaciół dowiemy się w trzecim tomie "Wieczny", którego już nie mogę się doczekać!
"Podobno nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo, a ludzie, którzy stają na naszej drodze, w swój wyjątkowy sposób zmieniają oraz dopełniają niezapisane jeszcze karty losu. To my decydujemy, jak to wykorzystać i tylko od nas zależy, czy również przyczynimy się do wzbogacenia czyjegoś życia".REASUMUJĄC: "Nauczyciel" to kompozycja magii, tajemnic, zwątpienia i walki o zmianę przeznaczania. To historia bogata w wiele nieoczywistych wydarzeń, emanująca zagadkowością, wyjątkowym klimatem oraz dynamicznym tempem akcji. To historia, która skrywa w sobie intrygujące i dostarczają czytelnikowi wiele wrażeń, przebłyski duszy Flory z jej poprzednich podróży. Agnieszka Ziętarska po raz kolejny  stworzyła powieść, która absorbuje odbiorcę do tego stopnia, iż ciężko się od niej oderwać. Serdecznie polecam!GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Nauczyciel"
Autor: Agnieszka Ziętarska
Wydawnictwo: Dlaczemu
Ilość stron: 383
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10
Data premiery: 10.05.2018 r.

Za możliwość przeczytania i patronowania książki
 serdecznie dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Dlaczemu.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥