sobota, 9 lutego 2019

316. "Magia zmiany" - Jakub Czarodziej || RECENZJA


"Zmiany są możliwe, dopiero gdy w to uwierzysz".

"Magia zmiany" to niebywale inspirująca publikacja. Jakub Czarodziej w przeważającej części swoje książki skłania czytelnika do refleksji, motywuje i ukazuję, iż to MY jesteśmy najważniejsi, i że powinniśmy dbać zarówno o siebie, jak i o swoje potrzeby. Bo w końcu życie jest tylko jedno i powinniśmy przeżyć je, w jak najlepszy sposób. 

Walczmy o siebie, bowiem walka o samego siebie daje ogromną dawkę samozadowolenia, a także poczucie, iż jesteśmy w stanie stawić czoła wszystkiemu i wszystkim. Czasami zbyt szybko się poddajemy, akceptujemy bylejakość i wtedy nasze życie jest ponure i nic nie warte. I choć najtrudniejszy jest pierwszy krok to jednak, jak już go zrobimy efekt może być spektakularny. Nasze życie nabierze innego wymiaru, będziemy czuć się lepiej - szczęśliwiej. Jednak pamiętamy, iż szczęście to nie jest to, co posiadamy, ale nasz stosunek do tego co mamy!

Autor od samego początku podkreśla, iż jeśli nie chcemy wprowadzić zmian w swoje życie i nie chcemy stać się lepszą wersją samego siebie, to nic się w naszym życiu nie zmieni. W związku z tym ważne jest to, abyśmy odnaleźli w sobie dość siły i motywacji do tego, aby zmienić swoje życie. Ważne jest również to, żeby nauczyć się odnajdywać pozytywy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Z pewnością będzie nam lżej.

"Nie ma przeszkód nie do pokonania".

Jakub Czarodziej podkreśla również, iż nie ma rzeczy niemożliwych i każdy z nas jest w stanie dokonać tego o czym marzy. Zwraca również uwagę na to, iż pewność siebie to nie bycie śmiałym, a samoświadomość. Czyli dokładne poznania każdego zakątka własnego wnętrza. Opowiada między innymi o nawykach, pasjach, zainteresowaniach, rodzinie, pracy , czy też partnerstwie. A wszystko to robi z wyczuciem, bez zbędnego moralizowania i pouczania. Po prostu daje nam wędkę, abyśmy mogli złowić ryby. 

"Najlepszym momentem na zmianę jest właśnie ta chwila".






REASUMUJĄC: "Magia zmiany" to bardzo wartościowa publikacja, do której na pewno będę wracać. To książka, która wyraziście uświadamia odbiorcy, iż nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy z nas jest w stanie dokonać zmian w swoim życiu. Pozbądźmy się uciążliwych nawyków, które nie pozwalają nam zrobić kroku naprzód. Odnajdźmy w sobie odwagę, by być szczęśliwych. Pamiętajmy, iż przegrywamy tylko wtedy, kiedy sami godzimy się na przegraną. Serdecznie polecam!





GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Magia zmiany"
Autor: Jakub Czarodziej
Wydawnictwo: Flow Books
Ilość stron: 269
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 10/10






Za możliwość przeczytania książki 
dziękuję wydawnictwu Flow Books.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥