środa, 6 lutego 2019

312. "Dearest Dandelion" - Lex Martin || RECENZJA


"Życie jest na krótkie, żeby pogrążać się w żalu".

„Dearest Dandelion” to drugi tom z cyklu "Dearest". Tym razem autorka zabiera nas do świata Jaxa, brata bliźniaka Clementine oraz jej współlokatorki, Danielle. Bohaterów mieliśmy już okazję poznać w pierwszym tomie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby książki czytać osobno. 

Jax Avery jest gwiazdą drużyny piłkarskiej i typowym playboyem, który umawia się z kobietami tylko w jednym celu. Dani Hart to zupełne przeciwieństwo Jaxa. Spokojna i ułożona studentka, która nie lubi rzucać się w oczy. Przypadkowe spotkania powodują, iż pomiędzy bohaterami zaczyna iskrzyć. I choć Jax nie ma w zwyczaju angażować się w związki z Dani jest zupełnie inaczej. Czy w jego szalonym świecie znajdzie się miejsce na wrażliwej duszy? Czy poświęci swoją przyszłość, aby być z dziewczyną, która zajęła jego wszystkie myśli? Czy Dni będzie w stanie zaufać przystojnemu Jaxowi i pozwoli mu zbliżyć się do siebie?

Kolejna spotkanie z historią wykreowaną przez Lex Martin już nie było takie przyjemne, jak za pierwszym razem. Muszę przyznać, iż strasznie się męczyłam czytając tę część. I choć po części wiedziałam czego mogę się spodziewać, to jednak czuję pewnego rodzaju niedosyt i rozczarowanie. Książka nie wyróżnia się niczym szczególnym, opiera się tylko i wyłącznie na relacji Jaxa i Dani, ich nieustannych podchodów, nieporozumień i sprzeczek. Zabrakło mi jakiegoś dynamizmu, emocji i utożsamiania się z tym, co akurat dzieje się w książce. W moim odczuciu ta część była nijaka? To chyba całkiem dobre określenie. 

Plusy dostrzegam tylko w narracji dwutorowej, co pozwala lepiej poznać zarówno Dani, jak i Jaxa. Ponadto kolejną zaletą jest na pewno język, jakim operuje autorka. Lex tworzy proste i przyjemne opisy, dzięki czemu fabułę przyswaja się lekkością.

REASUMUJĄC: Autorka oddaje w ręce czytelników historię o miłości, pożądaniu i drugich szansach. I choć podobała mi się ona nieco mniej od swojej poprzedniczki, to jednak z ciekawości sięgnę po trzeci tom. Intryguje mnie, w jaki sposób autorka przedstawi historię Darena. Polecam wszystkim zainteresowanym.GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Dearest Dandelion"
Autor: Lex Martin
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 329
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 6/10
Data premiery: 18 stycznia 2019

Książkę "Dearest Dandelion" autorstwa  Lex Martin możecie zakupić na stronie księgarni taniaksiażka.pl

Bestsellery w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥