sobota, 23 lutego 2019

323. "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?" - Natalia Sońska || RECENZJA"Pewnych rzeczy nie da się cofnąć, a słów zapomnieć".

Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? to po Cała przyjemność po mojej stronie drugi tom cyklu Jagodowa miłość opowiadający o losach Jagody Mazurek, właścicielki uroczej i przepełnionej pięknymi zapachami cukierni SłodkaJagodzie rozpadło się małżeństwo, czeka ją rozwód, a na dodatek straciła coś, co mogło się zmienić w naprawdę piękny związek. Brak powodów do zadowolenia, smutek i rozgoryczenie często dominują w jej życiu. Na całe szczęście Jagoda ma wsparcie w rodzeństwie oraz w prawniku, Teodorze, który z czasem zaczyna się nią coraz bardziej interesować... Czy życie właścicielki cukierni jeszcze kiedyś wróci na właściwe tory? Czy kobieta będzie szczęśliwa?


Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?  to historia, która pokazuje, jak wiele dylematów, skomplikowanych wyborów i decyzji może pojawić się w życiu człowieka. Natalia Sońska w przejmujący sposób opowiada nie tylko i miłości, ale także o ludzkim niepowodzeniu i przeciwnościach losu. Pokazuje także, iż mimo wszystko nie powinniśmy tracić nadziei i wiary w to, iż jeszcze kiedyś będzie lepiej i słońce na dobre zagości w naszym życiu. 

Podobało mi się, iż Natalia Sońska w swojej najnowszej powieści poruszała problemy, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Być może też doświadczamy ich sami, albo ktoś z naszych bliskich przeżywa to, o czym pisze autorka. Zdrada, rozwód, bezradność, utrata osoby, która dotychczas była bliska, lęk i obawa. Wspomniane trudności, zostały przedstawione bardzo realistycznie, w związku z tym bez problemu możemy poczuć z czym zmaga się Jagoda. 

Główna bohaterka mimo swojej trudnej sytuacji cały czas dąży do tego, aby wyeliminować wszystkie przeciwności i przeszkody, które pojawiły się na jej drodze. Czy to jej się uda? Oprócz tego, iż towarzyszymy Jagodzie w jej prozie życia i wraz z nią analizujemy napotkane problemy, to także zastanawiamy się czy kobieta słusznie postępuje i czy droga, którą podąża jest odpowiednia dla niej. Wspólnie z Jagodą przeżywamy jej smutki, radość, rozterki i wątpliwości. Przyznam szczerze, że cały czas kibicowałam Jagodzie i ucieszyłam się, że z niebywałą łatwością mogłam dopasować się do jej świata, a nawet w pewnym stopniu utożsamić się z tym, z czym się zmaga. Tak naprawdę do końca nie było wiadomo czy Jagoda pogodzi się z Tomaszem, czy może jego miejsce zajmie prawnik, Teodor i czy rozwód z Łukaszem zakończy się pomyślnie. Ja już wiem, w jaki sposób rozwinęła się fabuła. Teraz czas na Was!Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? to niebanalna historia o walce z przeciwnościami losu, miłości, trudnych wyborach oraz dylematach. Natalia Sońska pisze również o szczęściu, nadziei i zmianach, które są potrzebne w życiu każdego człowieka. Serdecznie polecam!


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?"
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 344
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 7/10
Premiera: 13. lutego 2019

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥