poniedziałek, 6 stycznia 2020

479. "Stażystka" - Alicja Sinicka || RECENZJA PRZEDPREMIEROWA


"Pokazałaś się wilkowi,  a później uciekłaś.  Nie dziw się, że ruszył w pogoń".

"Stażystka" to czwarta powieść w dorobku literackim Alicji Sinickiej. Tym razem autorka zdecydowała się napisać intrygujący, elektryzujący, niebywale zaskakujący i wciągający thriller psychologiczny. Nie możecie przejść obojętnie obok niniejszej powieści!

Klaudia Neter wspólnie z koleżanką marzy o tym, aby założyć klubu fitness. Niestety nie ma żadnych oszczędności, które pozwoliłby jej osiągnąć zamierzony cel. Dziewczyna wie, że najpierw musi znaleźć normalną i dobrze płatną pracę, by później móc rozwijać się w tym, co lubi. Kiedy pewnego dnia trafia na ogłoszenie płatnego stażu w firmie Marka Skalskiego, która znajduje się w Oławie - nie zastanawia się zbyt długo i aplikuje na stanowisko stażystki. 

Marek i Ewa Skalska to szanowane i cenione małżeństwo. Ona jest wzorową żoną i oddaną matką, z kolei on to szarmancki, wymagający i przystojny mężczyzna. Oboje wzbudzają respekt i podziw. Uchodzą za idealną parę małżonków. Nikt jednak nie wie, że łączy ich pewien układ, który wydaje się być równie perfekcyjny, jak oni. Ale wszystko ma swój czas...

Nowy szef staje się dla Klaudii przepustką do nowego, lepszego życia. Już na samym początku wzbudza w niej ogromne zainteresowanie. Klaudia dość szybko przekonuje się także, że Marek łaknie jej tak samo, jak ona jego. Niestety niczego nieświadoma stażystka nie ma pojęcia, że wbrew samej sobie została wplątana w zawiją grę małżonków... Jakie Marek ma zamiary wobec nowej stażystki? Jaką tajemnicę skrywa ze swoją żoną? Co się stało z dwoma poprzednimi stażystkami z firmy Skalskiego? Czy Klaudia może czuć się bezpiecznie? 

"Jestem elegancką, zadbaną kobietą, która kryje się w blasku obojętnego na nią świata. Choć teraz w kącikach moich oczu perlą się łzy, nikt nigdy ich nie zobaczy".

O rany! Co to była za historia! Jestem pełna podziwu! Dawno nie czytałam powieści z takim zaangażowaniem i zachłannością! Alicja Sinicka po raz kolejny spowodowała, że zabrakło mi słów, by wyrazić, jak bardzo niesamowita jest jej powieść!

Autorka od samego początku zgrabnie manipuluje czytelnikiem i żongluje emocjami. Bardzo podobało mi się sukcesywne odsłanianie kart z życia bohaterów, podsuwanie mylnych tropów i szokowanie w najmniej oczekiwanych momentach. W szczególności na uznanie zasługuje motyw związany z symetrią i obsesja Marka na jej punkcie. Mężczyzna musi trzymać się określonego planu, aby zachować w swoim życiu spokój i równowagę. Dlaczego? Jaki ma w tym cel? Tego Wam nie zdradzę.

Spotykamy się tutaj z wyrazistymi, niejednoznacznymi i autentycznymi osobowościami, które posiadają rozbudowaną psychikę. Odkrywanie ich krok po korku było niebywale frapujące! Obserwowanie wydarzeń z perspektywy Klaudii oraz Ewy, dwóch zupełnie różnych kobiet, dostarczyło mi wielu wrażeń i emocji! Kobiety odsłaniają przed czytelnikiem swoją duszę, dzielą się swoimi myślami, lękami, uczuciami, obawami i planami. Otwarcie mówią o tym, co czują i czego się obawiają. 

"Stażystka" to thriller psychologiczny bazujący na manipulacji, zdradzie i zemście. To historia o trudnych wyborach, o gorzkich konsekwencjach podjętych decyzji, uleganiu pokusom oraz silnym pragnieniu, aby zapomnieć o trudnych chwilach z przeszłości. Spotykamy się tutaj również z ludzkimi słabościami, grą pozorów i mrocznymi tajemnicami. "Stażystka" pokazuje, że codzienność potrafi być trudna i nieść ze sobą wiele niepowodzeń. Alicja Sinicka stanęła na wysokości zadania i udowodniła, iż jest bardzo dobrym obserwatorem. Z niebywałą naturalnością, swobodą i dokładnością potrafi opisywać ludzkie lęki, obawy, marzenia, pragnienia i obsesje, a także ich wpływ na codzienne sprawy. Ogromne chapeau bas za nieprzewidywalne, genialne i obłędne zakończenie! Takiego czegoś się nie spodziewałam! Takie historie naprawdę chce się czytać! 


REKOMENDUJĄC: Alicja Sinicka stworzyła niezwykle intrygującą, pełną emocji i zapierającą dech w piersiach historię. Brakuje mi słów, żeby wyrazić, jak niesamowita jest ta książka. Po prostu musicie ją przeczytać. Gorąco polecam!
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE
Tytuł: "Stażystka" 
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 432
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 10/10
Premiera: 29.01.2020

Za możliwość przeczytania książki i napisania rekomendacji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥