niedziela, 26 stycznia 2020

486. "Prawda przychodzi nieproszona" - Magdalena Majcher || RECENZJA"Zbudowała swoje życie na kłamstwie i płaciła za to ogromną cenę. Cenę strachu przed zdemaskowaniem".

Powieść "Prawda przychodzi nieproszona" autorstwa Magdaleny Majcher otwiera nowy cykl, skupiający się na mieszkańcach luksusowego Osiedla Pogodnego w Bielsku-Białej. 

Autorka zaprasza czytelników do świata Magdaleny Pudełko, kobiety, która marzy o uwolnieniu się od niełatwej przeszłość. Życie Magdy spaja pajęczyna kłamstw. Wspomnienia powracają w najmniej oczekiwanych momentach, dręczą jej ciało i psychikę. Skutecznie osłabiają poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Kobieta prawdę o własnej rodzinie ukryła nawet przed mężem. Nękana atakami paniki, które bardzo utrudniają jej codzienne życie, poszukuję w sobie siły na konfrontację z samą sobą i historią swojej rodziny. Czy Magdalena jest gotowa, aby zmierzyć się z własną przeszłością? Czy ujawni prawdę mężowi? Co tak naprawdę wydarzyło się w jej rodzinnym domu? 

"Są takie momenty w życiu każdego człowieka, które odwracają bieg wydarzeń, sprawiają, że codzienność przybiera zupełnie nowy kształt".

Najsilniejszym elementem nieniniejsze powieści jest wiarygodna kreacja głównej bohaterki. Magdalena Majcher pokazuje, w jaki sposób kobieta po ciężkich i bolesnych doświadczeniach z dzieciństwa próbuje funkcjonować w dorosłym życiu. Obserwujemy, jak niekiedy trudno jest jej odnaleźć się w domu, w pracy, w małżeństwie. Stopniowo poznajemy najmroczniejsze zakamarki psychiki Magdaleny i cały czas próbujemy sami odnaleźć prawdę o fundamentach jej trudnej przeszłości. 

"Prawda przychodzi nieproszona" to powieść, która udowadnia, że traumy mogą silnie wpływać na ludzkie ciało, i że nie da się od nich tak łatwo uciec. Są sytuacja, wydarzenia czy wspomnienia, które wymagają konsultacji ze specjalistą i podróży w głąb siebie. W ten sposób Magdalena Majcher w swojej najnowszej powieści porusza również kwestię stygmatyzacji i dyskryminacji osób ze względu na stan ich zdrowia i korzystanie z pomocy psychiatry, psychoterapeuty. 

Ogromny plus należy się autorce za zgrabną manipulacje, zaskoczenie i stworzenia nagłego zwrotu akcji, który zmusił mnie do przewartościowania opinii na temat bohaterów. Co, jak co, ale takiego zakończenia się nie spodziewałam! 

Magdalena Majcher uświadamia również, jak trudno jest żyć z osobą, która zmaga się z bolesną przeszłością, ale nie chce o niej mówić. Mąż Magdy nieustannie ją namawiał na konsultacje z psychoterapeutą, znosił jej trudne chwile, odsuwał swoje sprawy na bok i co rusz wykazywał się ogromną cierpliwością. Jednak cały czas nie miał pojęcia o tym, że żona skrywa przed nim rodzinną tajemnicę. Czy ten związek ma szanse przetrwać? Czy Magda wyzna prawdę swojemu mężowi?

"Prawda przychodzi nieproszona" to wyjątkowo wiarygodna, autentyczna i dobrze napisana powieść, która zaskakuje i dotyka ważnego społecznie tematu. Sytuacja Magdaleny, kobiety, która balansuje na granicy prawdy i kłamstwa powoduje, że jej historii nie da się jej czytać obojętnie. Serdecznie polecam!
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Prawda przychodzi nieproszona"
Autor: Magdalena Majcher
Wydawnictwo: PASCAL
Ilość stron: 397
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8,5/10


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥