wtorek, 18 maja 2021

626. "Ty będziesz następna" - Jennifer Hillier || RECENZJA

"W prawdziwym świecie szacunek zdobywa się ciężką pracą, podziwem, lojalnością, czasem miłością. W więzieniu jest tylko jeden sposób: trzeba wzbudzać strach".


Jennifer Hillier na kartach swojej najnowszej powieści przedstawia losy trójki przyjaciół - zamordowanej Angeli, skazanej za udział w jej śmierci Georginy oraz poszukującego prawdy przez kilkanaście lat - Kaisera. 


Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie, za domem, w którym wychowywała się Georgina. Detektyw policji w Seattle - wspomniany wyżej Kaiser, w końcu poznaje prawdę - Angela była ofiarą Calvina Jamesa  - Dusiciela ze Sweetbay. Mężczyzny, który zamordował trzy inne kobiety...

"Przeszłość pozostaje z nami na zawsze niezależnie od tego, czy postanawiamy o niej myśleć, czy nie, bez względu na to, czy bierzemy za nią odpowiedzialność, czy nie".

"Ty będziesz następna" to moje pierwsze spotkanie z piórem Jennifer Hillier. Po wielu pozytywnych i bardzo obiecujących recenzjach postanowiłam skusić się na niniejszą powieść. Czy spełniała moje oczekiwania? Oczywiście!


Otrzymałam w swoje wyjątkowy i niebanalny thriller, który trzyma w napięciu do samego końca. To niebywale intrygując oraz nieoczywista historia, potrafiąca zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.


Na uwagę zasługuje przedstawienie więziennej rzeczywistości, która, nawiasem mówiąc, zawsze mnie fascynowała. Reguły i zasady panujące w więzieniu, relacje między osadzonymi zostały nakreślone autentycznie. 


"Ty będziesz następna" to fascynująca i przerażająca historia, którą śmiało można określić, jako nieodkładaną. Autorka składnia do refleksji i nie pozwala być obojętnym na to, z czym przyszło mierzyć się bohaterom. Klimatyczna powieść, ze świetnie zarysowanym ciągiem przyczynowo-skutkowym. Przeczytajcie! Polecam!


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Ty będziesz następna"
Autor: Jennifer Hillier
Wydawnictwo: MUZA
Ilość stron: 416
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10


Sprawdź NOWOŚCI w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥