wtorek, 25 lutego 2020

497. "Powiedz, że wrócisz" - Roma Nowicz || PATRONAT MEDIALNY


"(...) świat jest taki, jakim my go widzimy".

KSIĄŻKA POD PATRONATEM NIE OCENIAM PO OKŁADKACH

Przyjaźnili się od zawsze. Ona i ich dwóch. Jeden został policjantem, a drugi gangsterem. Pewnego dnia stali się wrogami. Ona musiała dokonać wyboru pomiędzy tym, co słuszne, a tym, co podłe. Nie miała świadomości, że kierując się rozsądkiem, zamieni swoje życie w piekło, a siebie – w ofiarę. Dopiero po latach zrozumiała, iż przez cały czas żyła w kłamstwie, a przyjaciel okazał się jej największym zagrożeniem. Chcąc ochronić swoją największą miłość, jest gotowa milczeć, nawet za cenę utraty ukochanego. Czy prawda wyjdzie na jaw i odsłoni przebiegłą intrygę sprzed lat, czy zwycięży kłamstwo?

Roma Nowicz zaprasza czytelników do świata trzech bohaterów. Natalia, Igor i Dominik. Przyjaźnili się od zawsze, ale pewnego dnia stali się wrogami... Autorka przedstawia nietypowy trójkąt miłosny, gdzie zdrowy rozsądek przegrywa walkę z instynktami, pożądaniem i namiętnością. To powieść, w której nie brakuje prawdziwego życia, trudnych decyzji, złych wyborów, przemocy, cierpienia, tęsknoty i lęku. 

"Powiedz, że wrócisz" to także historia o niezaspokojonym pragnieniu kochania i bycia kochanym, o manipulacji, poczuciu winy i wewnętrznym rozdarciu. Bohaterowie wzajemnie się uzupełniają dając czytelnikowi możliwość do licznych refleksji nad wielowymiarowością ludzkiej natury. Autorka zgrabnie demaskuje jasną i ciemną stronę bohaterów, odsłania ich słabości, wady i zalety. Pokazuje, jak niekiedy trudno jest im odnaleźć się w rzeczywistości, podjąć właściwą decyzję, by później nie musieć zmagać się z gorzkimi konsekwencjami. 

Roma Nowicz przedstawiła fabułę w dwóch ramach czasowych, które wzajemnie się uzupełniają i tworzą przekonującą całość oraz dają czytelnikowi możliwość szerszego oglądu na rozgrywające się wydarzenia. Obserwujemy, w jaki sposób bohaterowie na przełomie kilku lat zmienili swoje wewnętrzne przekonania, zwyczaje i przyzwyczajenia. Poznajemy ich wątpliwości, marzenia i lęki. Próbujemy zrozumieć podłoże ich zachowań, przyglądamy się rosnącej namiętności oraz niemożności cofnięcia czasu i poprowadzenia swojego życia w inny, lepszy sposób.

Autorka zgrabnie lawiruje między nienawiścią, a miłością, zdradą, a kłamstwami, radością, a cierpieniem. Jednocześnie dotyka bolesnych tematów, takich jak: przemoc stosowana w ukryciu, szantaż, manipulowanie drugą osobą oraz przełamywanie własnych granic. W miarę rozwoju powieści rosło we mnie napięcie, niepokój, strach i przekonanie, że być może autorka nie zafunduje szczęśliwego zakończenia, na które zasługiwali bohaterowie (oczywiście nie wszyscy). Czy ta historia zakończyła się happy endem? Czy przebaczenie zawsze jest możliwe? Czy można uwolnić się z toksycznego związku? O tym przekonajcie się już sami!REKOMENDUJĄC: Roma Nowicz zaprasza nas do świata, gdzie rozsądek i rozwaga przegrywa walkę z pożądaniem i namiętnością. To opowieść, w której ból, cierpienie i lęk przeplata się z tęsknotą, wewnętrznym rozdarciem oraz poczuciem winy. „Powiedz, że wrócisz” angażuje, a także udowadnia, że każdy z nas pragnie kochać i być kochanym. Polecam!

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Powiedz, że wrócisz"
Autor: Roma Nowicz
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 257
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami 
Moja ocena: 8/10
Premiera: 28.02.2020
Za możliwość przeczytania i patronowania książki dziękuję Wydawnictwu Videograf.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥