niedziela, 3 listopada 2019

459. "Tylko raz w roku" - Agnieszka Lingas-Łoniewska || RECENZJA


„Czasami nie otrzymujemy tego, czego byśmy pragnęli. Albo dostajemy za mało”.

Gdy Ela dowiaduje się, że jej rodzice się rozwodzą ogarnia ją ból i smutek. Podczas wigilijnego spaceru poznaje Kamila. Pojawiają się iskry, nić porozumienia i uczucie. Dziewczyna musi zmierzyć się z problemami rodzinnymi, z kolei Kamil stara się stawić czoła zaborczej matce. Czy ich uczucie przetrwa? Czy miłość jest im pisana? Jakie trudności pojawią się w ich życiu? Gdzie ulokują swoje uczucia?

BARDZO DOBRA KSIĄŻKA, która bez zbędnego kolorytu i słodyczy ukazuje prawdziwe życie. Życie wypełnione dramatami, problemami, chwilami przepełnionymi smutkiem, nostalgią i bólem. W tle pojawia się świąteczna magia, ale to nie ona odgrywa tutaj kluczową rolę. To powieść o miłości od pierwszego wejrzenia, o przewrotności ludzkiego losu i o tym, że życie lubi zataczać koło. 

Autorka uświadamia czytelnika, że los często bierze sprawy w swoje ręce i wystawia nas na ciężką próbę, byśmy spróbowali udźwignąć wszystko to, co dla nas przygotował. Pokazuje także, że niekiedy rodzice pragną przelewać swoje niespełnione ambicje i plany na dzieci. Mama Kamila, Kornelia jest bardzo zaborczą kobietą, która uważa, że jej syn zasługuje na kogoś lepszego niż Ela. Chłopak próbuje stawić czoła przeciwnościom losu, błądzi, podejmuje nieprzemyślane decyzje, a później cierpi. Podobnie, jak Ela, która nie chce go ograniczać. 

"Wigilia to szczególny wieczór, tak łatwo zgubić się we własnych myślach i przypominać sobie i dobre, i złe chwile".

Fabuła niniejszej powieści rozgrywa się na przestrzeni sześciu lat. Bohaterowie dojrzewają na Naszych oczach. Wydarzenia, które dzieją się w życiu Eli i Kamila przed wszystkim kształtują ich charakter, uczą pokory i pokazują, że życie jest naprawdę nieprzewidywalne. „Tylko raz w roku” to również powieść o tęsknocie, próbie nadrobienia straconego czasu, walce o uczucia i o tym, że czasami musimy przeżyć wiele sztormów i burz, by nasze życie wskoczyło na właściwe i szczęśliwe tory. 


Agnieszka Lingas-Łoniewska stworzyła idealną lekturę, która pozwala zatrzymać się w życiowym pędzie i pomyśleć, jak my sami zachowalibyśmy się na miejscu bohaterów. Serdecznie polecam. 
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Tylko raz w roku"
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska 
Wydawnictwo: Burda
Ilość stron: 213
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 9/10
Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥