niedziela, 1 kwietnia 2018

182. "Oskarżyciel", "Niewinna" - Whitney G. || RECENZJA ZBIORCZA


Kłamiąc o jednym, kłamiesz o wszystkim.

Oskarżyciel otwiera nowy cykl książek Whitney G., zaś Niewinna jest drugim tomem. Zwieńczeniem trylogii będzie książka zatytułowana Prawo miłości i jestem niezmiernie zaintrygowana, jaki będzie finał historii Andrew'a Hamilton'a i Aubrey.

Andrew Hamilton, jest nieziemsko przystojnym prawnikiem, za którym każda kobieta rzuca tęskne spojrzenie. Jednak Hamilton, woli żyć w pojedynkę, podobnie jak woli spędzać jednorazowe upojne noce w towarzystwie pięknych kobiet. Swoich zdobyczy poszukuje wszędzie, a na czacie dla prawników udaje mu się poznać Alyssę. Początkowe czysto zawodowe rozmowy, z czasem przekształcają się w intensywniejszą konwersację, a także rozmowy telefoniczne na różnorodne tematy. Jednak Hamiltonowi to nie wystarcza. Próbuje namówić Alyssę, na spotkanie twarzą w twarz, jednak ta odmawia, argumentując swoją odmowę: z pewnością nie jestem w twoim typie

Pewnego dnia pochłonięty obowiązkami firmowymi Hamilton, zapomina, iż ma się odbyć rozmowa kwalifikacyjna dla stażystek. Roztargniony siada przy stole i nie jest w stanie uwierzyć, iż do jego firmy zgłosiła się niesamowicie piękna, długonoga i seksowna blondynka. W swoich myślach zaczyna fantazjować o niej, kompletnie nie wsłuchując się w to co mówi, jednak po chwili skupia całą swoją uwagę, na tym w jaki sposób długonoga piękność zaczyna odpowiadać na zadanie jej pytania i... Wszystko to co mówi dziewczyna zaczyna mu się wydawać dziwnie znajome. Zszokowany zaczyna łączyć fakty. Jak się później okazuje seksowna blondynka, to nikt inny jak Alyssa, poznana na czacie... Został oszukany i okłamany, a to, jest to, czego Hamilton nienawidzi najbardziej na świecie. Czy jej wybaczy? Jak Alyssa się wytłumaczy? Czy to kłamstwo, nie zepsuje ich przyjaźni? A może ich przyjaźń przerodzi się w coś więcej?

Mimo iż, fabuła jest jest wygórowana, ani nie wzbudza silnych emocji i zachwytów, to jednak obie części mi się podobały i jestem niezmiernie ciekawa, w jaki sposób autorka zdecydowała się zakończyć tę historię.

Przede wszystkim chciałabym podkreślić, iż Oskarżyciel, kończy się w takim momencie, iż nie sposób nie sięgnąć od razu po Niewinną, która oczywiście, również kończy się w decydującym momencie, ale tym razem trzeba czekać na ostatnią część. Szkoda, że wszystkie trzy tomy, nie zostały wydane w całości, bowiem czytelnik zostałby od razu zaspokojony.  Z drugiej zaś strony, oczekiwanie na trzecią część, jest intrygujące i z pewnością z zachłannością zacznę czytać zwieńczenie tej trylogii.

Kreacja bohaterów jest nienaganna, a autorce udało się sportretować osobowość Hamiltona i Aubrey w naprawdę intrygujący sposób. Hamilton, choć momentami bezduszny, to jednak jego zachowanie można racjonalnie wytłumaczyć, z uwagi na jego bolesną przeszłość. Został mocno zraniony i okłamany, więc w pełni rozumiem, jego poczynania. Aubrey jest ambitną dziewczyną, posiadającą pasję (balet). Ponadto próbuje stać się prawniczką, tak naprawdę to na życzenie swoich rodziców. Mimo wszystko wolałaby w pełni oddać się baletowi, ale gdyby nie czat dla prawników, to z pewnością nigdy nie poznałaby Hamiltona.

Całość jest napisana lekkim, sugestywnym i przyjemnym w odbiorze językiem, dzięki czemu przez każdą stronę wprost się przepływa. Przez karty niniejszych publikacji, przewija się nie tylko tajemnica z przeszłości przystojnego prawnika, namiętność i pożądanie, ale także humor, przyjaźń i pasja. 

Reasumując: Oskarżyciel i Niewinna to historia niezobowiązująca, lekka, napełniona namiętnością, pożądaniem i co najważniejsze ukazująca w jaki sposób kłamstwo może podziałać na człowieka.


Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

9 komentarzy:

 1. Podobały mi się te książki,chociaż zdecydowanie były za krótkie, przez co niektóre wątki zbytnio przyspieszały, a niektóre były niepotrzebne. Ale wszystko pozostałe było bardzo dobrze napisane.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam w planach sięgnięcia po te książki, a teraz się nad nimi zastanawiam. Troszkę kusi, by po nie sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać te książki, tak samo jak serię o Braciach Slater :D Mam nadzieję, że będę miała okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zamierzam tego czytać po tym jak przeczytałam Turbulencja, a słownictwo autorki woła o pomstę do nieba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo że nie oczekuje od tych książek jakiegoś szału, to jednak przeczytam, bo czasami lubię poczytać takie niezobowiązujące książki. Poza tym czytałam Turbulencję i mi się podobała ta książka, więc oczywiście zapoznam się z jej innymi książkami. :)

  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś, przy okazji będę o tych ksiązkach pamiętać...

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja jestem bardzo ciekawa. Lubię takie lektury dla odprężenia po ciężkim dniu w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Poczekam na 3 część, ale szczerze to wolałbym jedną ale grubszą książkę

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥