środa, 9 maja 2018

199. "Kogut domowy" - Natasz Socha || RECENZJA


Ojcowie wychowuję swoje dzieci inaczej niż matki. Co wcale nie znaczy, ze gorzej. Po prostu mają inne priorytety.
Jakub Leński dotychczas wiódł spokojne życie bankowca, ojca i męża. Jednak z dnia na dzień traci pracę w banku i jego cały świat lega w gruzach. Zdruzgotany zaistniałą sytuacją, nie ma pojęcia co robić. Z czasem namawia małżonkę na to, aby ta przeszła na większy etat w agencji reklamowej w której pracuje, zaś on zajmie się córkami. Mimo iż, domem i córeczkami Mają, Matyldą i Martą dotychczas głównie zajmowała się Berenika, to Jakub jest przekonany, iż również sobie poradzi. Czy rzeczywiście tak będzie? A co jeśli Berenice coraz bardziej zacznie podobać się ta nieoczekiwana zmiana ról? Czy ta historia ma szansę na happy end?


Natasza Socha oddaje w ręce czytelników niebywale lekką i zabawną historię o niepodziewanej i przypadkowej zamianie ról. W rodzinie Leńskich nikt nie przypuszczał, iż Jakub straci pracę i wpadnie na pomysł stania się kogutem domowym. A tutaj proszę takie zaskoczenie. Choć początkowo Berenika czuje niepewność i obawę, czy Jakub podoła, przecież nigdy sam nie zajmował się dziewczynkami, to w końcu postanawia mu zaufać i rozpocząć pracę na pełen etat (w końcu z czegoś kredyt trzeba spłacić). 

Bez dwóch zdań historia jest wyjątkowa i refleksyjna. Przekonanie o tym, iż to tylko i wyłącznie kobiety powinny zajmować się domem, chyba już dawno odeszło w zapomniane. Jednak Autorka tą książką  o tym przypomina. Przecież mężczyzna również może opiekować się dziećmi, gotować, prać i sprzątać. Historia ukazuje wszystkie blaski i cienie wychowywania dzieci, a także tego, iż niepielęgnowane małżeństwo może się rozpaść w zawrotnym tempie. 

Muszę przyznać (jak na moje oko), to Jakub świetnie się sprawdził w roli tytułowego koguta domowego. Chociaż początkowo, jego harmonogram był roztrzepany i nigdzie nie był w stanie zdążyć, to z czasem tak się zmobilizował i spiął, że naprawdę podziwiałam go za organizację!

Fabuła wciąga już od pierwszych stron, a to za sprawą jej oryginalnego pomysłu, jak i lekkiemu i dynamicznemu językowi, jakim operuje Autorka. Nie zabrakło również sporej dawki humoru. Gwarantuje Wam, że uśmiech nie będzie Wam schodził z twarzy. Dużym plusem niniejszej publikacji są także różnorodni i barwni bohaterowie. Każda postać przewijająca się przez karty niniejszej publikacji dostarcza odbiorcy sporej dawki emocji, często ambiwalentnych, ale żywych i autentycznych.  

Reasumując: Kogut domowy jest książką idealną dla pań i panów! Natasza Socha skomponowała oryginalną historię pełną niespodziewanych zwrotów akcji i sporej dawki humoru. Daj się ponieść i przekonaj się czy mężczyzna sprawdzi się w pełnieniu funkcji koguta domowego i czy ta niespodziewana zamian ról wyjdzie mu na dobre! Serdecznie polecam!


Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal. 

11 komentarzy:

 1. Niebawem również będę czytać tę książkę, z czego ogromnie się cieszę, bo bardzo lubię twórczość autorki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę przeczytać tę książkę i mam nadzieję, że niedługo mi się to uda. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej książki, mam zapisany tytuł na liście do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie mam co czytać, ale może kiedyś? Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się świetnie :) Będę chciała ją przeczytać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie, że Tobie też się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki tej autorki. Dla mnie każda z nich to gwarancja literatury wysokich lotów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam i za wielkiej ochoty to na nią nie mam, ale okładkę ma uroczą :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 9. Taka tematyka zdecydowanie do mnie nie przemawia :D Choć książka musi być zabawna, bo faceci często mają ciekawe podejście do wychowania :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej ta książka nie przypadnie mi zbytnio do gustu, ale zaczęłam już czytać "Aptekę marzeń" tej autorki i myślę, że to dopiero będzie cudo. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥