środa, 7 kwietnia 2021

614. "Szczęśliwy los" - Małgorzata Starosta || RECENZJA

 

"(...) ale czasem człowiek musi dobić do dna, żeby mieć od czego się odbić".

Czy los zawsze bywa szczęśliwy? O tym właśnie mają przekonać się cztery przyjaciółki - Alicja, Barbara, Julia i Lilianna, które nieoczekiwanie stają przed ogromną szansą zrealizowania młodzieńczego marzenia! Kobiety już niebawem będą właścicielkami pięknego siedliska w Babiborze Podlaskim. Jednak żadna z nich nie przewidziała, że mogą zostać wplątane w intrygę. Nikt nie przypuszczał, że urokliwa wieś na Podlasiu dostarczy wielu wrażeń, a w szczególności zagwarantuje niemałe zaskoczenie w postaci... trupa. 

"Morderstwo mamy, soczyste i pełnowymiarowe. Do tego narzędzie zbrodni w ciele ofiary, jak widelec wbity w szyneczkę".

"Szczęśliwy los" to pierwszy tom cyklu "W siedlisku". Małgorzata Starosta już przy poprzedniej swojej serii "Pruskie baby" pozwoliła czytelnikom poznać swoje ironiczne i pełne wdzięku poczucie humoru. Tym razem było tak samo! Uwielbiam lekkość, z jaką autorka tworzy dialogi wypełnione śmiesznymi aluzjami. Świetna zabawa gwarantowana!

Bardzo podobała mi się więź, którą wykreowała Małgorzata Starosta pomiędzy czterema charakternymi kobietami. Bohaterki łączy silna przyjaźń, której kluczowym elementem jest wsparcie i pomoc w trudnych chwilach. Każda z bohaterek nich jest inna, ale zawsze może liczyć na swoje przyjaciółki. Docinki, które wypełniają rozmowy kobiet są naprawdę urocze i potrafią wywołać szczery uśmiech. 

W powieści Małgorzaty Starosty nie mogło zabraknąć trupa! Rzecz jasna! Rozwiązanie zagadki tajemniczej zbrodni nadaje powieści charakteru i dreszczyku emocji. Przyznam szczerze, że ten nieoczekiwany trup sprawił, że powieść stała się jeszcze bardziej intrygująca! 

"Szczęśliwy los" to powieść, która dostarcza mnóstwo pozytywnych odczuć. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, w pełni zaangażować w losy bohaterek i z zapartym tchem zagłębiać się w kolejne rozdziały. Babiborze Podlaskim nie ma czasu na nudę! Ta barwna i zabawna komedia kryminalna na pewno dostarczy Wam wielu wrażeń! Serdecznie polecam!


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE
Tytuł: "Szczęśliwy los"
Autor: Małgorzata Starosta
Wydawnictwo: Vectra
Ilość stron: 386
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10
Premiera: 26/03/2021

Patronat medialny bloga 

Za możliwość przeczytania książki i jej patronowania
serdecznie dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥