poniedziałek, 19 kwietnia 2021

618. "Kiedyś dogonimy Paryż" - Magdalena Kołosowska || RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

"Oświadczyny przyjmuję tylko między dwudziestą w piątek, a trzecią w sobotę w Paryżu, na balkonie z widokiem na Wieżę Eiffela".

„Kiedyś dogonimy Paryż” otwiera nowy cykl "Pod wspólnym niebem" autorstwa Magdaleny Kołosowskiej. To moje kolejne i w pełni udane spotkanie z twórczością autorki. 

Zosia jest rozwódką, matką dwóch dorosłych córek. Kiedy po latach spotyka swojego dawnego kolegę z pracy, Filipa, nie przypuszcza nawet, że to przypadkowe spotkanie stanie się początkiem rewolucji w jej życiu. Co wydarzy się w życiu Zosi? O tym musicie przekonać się już sami!

Magdalena Kołosowska zaprasza czytelników do świata Zosi, świata, w którym nie brakuje życiowych rewolucji, problemów dnia codziennego, rozterek, niełatwych wyborów i przełomowych momentów. I właśnie to, w szczególności, urzekło mnie w niniejszej historii. Prawda, autentyczność i trudności, z którymi mógłby zmagać się każdy z nas. Magdalena Kołosowska pod płaszczykiem niepozornej historii przemyca ważne wartości, stawia przed bohaterami wyzwania, które pozwalają czytelnikowi aktywnie uczestniczyć w rozgrywających się wydarzeniach, spekulować różne rozwiązania i żywić nadzieję, że szczęście zagości w ich życiu. 

Autorka nie stroni od trudnych tematów, tematów, które skłaniają do refleksji i nie pozwalają być obojętnym na to, z czym przyszło mierzyć się bohaterom. Problemy i konflikty związane z podziałem majątku, nieunikniony rozwód, czy też zdrada, to tylko kilka z kluczowych kwestii, nad którymi pochyla się Magdalena Kołosowska. 

„Kiedyś dogonimy Paryż” to niebywale ciepła i nastrojowa historia, która pokazuje siłę Internetowej przyjaźni. Trzy kobiety, trzy osobowości, trzy odmienne charaktery - Zosia, Danusia i Irmina - stworzyły niebywale piękną, wypełnioną wsparciem i troską relację, w której nie brakuje uśmiechu i łez. Kobiety zwierzają się sobie ze swoich trosk, problemów małżeńskich, małych i dużych radości. Darzą się ogromnym szacunkiem i dobrą energią. Zazdrościłam Zosi takich przyjaciółek. 

"Życie jest nieprzewidywalne, wszystko może się zmienić w ułamku sekundy".

REKOMENDUJĄC: „Kiedyś dogonimy Paryż” to świetne rozpoczęcie trylogii „Pod wspólnym niebem”! Magdalena Kołosowska stworzyła poruszającą opowieść o pięknej przyjaźni, przewrotności ludzkiego losu oraz odważnym mierzeniu się z bolesnymi wspomnieniami. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Serdecznie polecam i zachęcam do lektury!

 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Kiedyś dogonimy Paryż"
Autor: Magdalena Kołosowska
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 352
Premiera: 20.04.2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10

Patronat medialny bloga

Za możliwość przeczytania książki i jej patronowania serdecznie dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Replika.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥