piątek, 30 kwietnia 2021

621. "Taką, jaka jesteś" - Klaudia Bianek || RECENZJA


"(...) rzeczywiście miłość ma to do siebie, że lubi atakować znienacka, gdy człowiek ani jej nie pragnie, anie nie szuka, ani nie potrzebuje".

"Taką, jaka jesteś" stanowi ostatni tom cyklu "Życie po tobie". To świetne dopełnienie dwóch poprzednich powieści, które w rezultacie stanowią piękną i poruszająca trylogię. 

Klaudia Bianek po raz ostatni zaprasza czytelników do życia Elizy i Filipa. Życia, w którym nie brakuje małych i dużych rewolucji. Oboje po przejściach, z ranami, które są trudne do zagojenia. Czy finalnie zdołają podjąć próbę budowania wspólnej, szczęśliwej przyszłości? 

"Zawsze i na zawsze" zakończyło się w dość decydującym momencie i trudno było przewidzieć co jeszcze może się wydarzyć w życiu bohaterów. Bianek potrafi zaskoczyć. 

"Taką, jaka jesteś" to powieść, w której nie brakuje emocji. Tych trudnych, ale również tych pięknych, wywołujących przyjemne ukłucie ciepła. Tutaj strach przeplata się z niepokojem i niepewnością. Spokój i czułość towarzyszy trosce i cierpliwości. Uwielbiam naturalność, z jaką Klaudia Bianek opisuje uczucia bohaterów. Zawsze w pełni mogę zaangażować się w to, z czym się zmagają. 

Cieszę się, że fabuła została ukazana w pierwszoosobowej narracji. Dużo łatwiej było mi wczuć się w położenie Elizy, wniknąć w jej myśli i uczucia, zrozumieć zachowanie oraz podejmowane decyzje. Autorka od samego początku rzuca bohaterce wyzwania, co sprawia, że ona pokonuje swoje ograniczenia, a czytelnik aktywnie uczestniczy w każdym aspekcie historii.

"Taką, jaka jesteś" nie skupia się tylko i wyłączenie na Elizie i Filipie. Bianek zadbała o to, aby bohaterowie poboczni również odgrywają istotną rolę. Niezażegnane spory, konflikty i niedomówienia - to właśnie między innymi z tym się zmagają i dążą do tego, aby wypracować wspólne, satysfakcjonujące rozwiązania. Czy im się uda? O tym musicie przekonać się już sami!

Piękna, poruszająca i życiowa historia, o odważnym mierzeniu się z przeciwnościami losu, uczuciach, pokonywaniu trudności i kochającej rodzinie. Cudownie było po raz trzeci towarzyszyć bohaterom w ich wędrówce ku szczęściu. Serdecznie polecam!


GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE
Tytuł: "Taką, jaka jesteś"
Autor: Klaudia Bianek
Wydawnictwo: Czwarta strona
Ilość stron: 332
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10
Premiera: 23.03.2021


Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję 
Wydawnictwu Czwarta Strona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥