czwartek, 14 czerwca 2018

210. "Sukces rysowany szminką" - Anita Scharmach || RECENZJA
Sukces rysowany szminką, Anita Scharmach
Wydawnictwo: Lucky
 
Sukces rysowany szminką, jest czwartą w dorobku literackim książką autorstwa Anita Scharmach. Poprzednie tytuły Anity, wzbudziły we mnie wiele emocji, czy  Sukcesowi również się udało? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią mojej recenzji. 
 
Główna bohaterka niniejszej publikacji, Julia ma prawie czterdzieści lat. Od czasu, kiedy jej narzeczony zginął w wypadku samochodowym, wiedzie życie niezależnej singielki. Jest kobietą piękną, inteligentną, przebojową i pełną życiowej energii, choć doświadczoną przez los. Mieszka w cudownym apartamencie z widokiem na morze, w towarzystwie dwóch równie cudownych  kotów. Z ogromną determinacją i zaangażowaniem pnie się po szczeblach kariery, nie narzekając na niedostatek pieniędzy. Posiada wspaniałą i oddaną przyjaciółkę Alicję, lecz jednak czegoś jej w życiu brakuje... Odczuwana pustka, dość szybko zostanie zrekompensowana, a to wszystko za sprawą sześcioletniej Matyldy, która niespodziewania wkracza do życia Juli. Czy kobieta sprawdzi się w nowej roli? Czy będzie w stanie pokochać Matyldę? Co jeszcze dla Julii przygotował los? Jakie porażki i sukcesy zagoszczą w jej życiu? Przeczytajcie i przekonajcie się sami!


Autorka ponownie oddaje w ręce czytelnika książkę, która prócz tego, że porusza struny ludzkiej duszy, wzrusza, to także wywołuje szczery i prawdziwy uśmiech. Anita Scharmach wyraziście uświadamia odbiorcy, że życiowy sukces człowieka,  nie powinien polegać na niezliczonej liczbie zer na koncie i ekskluzywnym apartamencie. Sukcesem człowieka, winna być miłość, bezinteresowność, pomocna dłoń, przyjaźń i empatia. Dość często, w pogoni za lepszym jutrem, zapominamy o najpiękniejszych wartościach ludzkiego życia... Dlaczego tak się dzieje? 

Dużym atutem Sukcesu, jest wyraziście wykreowana postać Julii. Choć w pierwszym odczuciu, może Wam się wydać, że liczą się na niej tylko pieniądze, kariera i markowe ubrania, to w rzeczywistości tak nie jest. Julia, jest kobietą pełną empatii, wrażliwości, zrozumienia, gotową do poświęceń i bezinteresowności. Poszukuje zrozumienia, akceptacji i miłości. Szczerej i prawdziwej, czy uda się jej ją znaleźć? 
 
Anita Scharmach, operuje bardzo lekkim, dynamicznym i wyrazistym językiem. Karmi naszą wyobraźnię plastycznymi opisami,  nie zapominając o żywych i intensywnych emocjach. Czytanie książek Autorki, to niesamowita uczta literacka. Po raz kolejny przekonałam się, iż Anita posiada piękny talent, do komponowania niesamowicie życiowych i autentycznych historii, które bez wątpienia mogłyby wydarzyć się w rzeczywistości.

Sukces rysowany szminką jest historią prawdziwą, piękną i co najważniejsze skłaniającą do refleksji. Kolejna historia, która otwiera czytelnikowi oczy na wiele istotnych spraw. To nie tylko historia o miłości. To także historia o przyjaźni, relacjach, odkrywaniu siebie, poszukiwaniu szczęścia, bezinteresowności i poświęceniu. Historia godna polecenia! Przeczytajcie! 
 
Za możliwość przeczytania książki,
dziękuję Wydawnictwu Lucky.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥