środa, 27 czerwca 2018

215. "Bang" - E.K. Blair || RECENZJA PATRONACKA


Bang, E.K. Blair
Wydawnictwo: NIEzwykłe
Cykl: Czarny lotos (tom 1)
Liczba stron: 400

Nina Vanderwall wiedzie spokojne, ułożone i szczęśliwe życie u boku swojego bogatego męża Bennetta, którego darzy ogromnym uczuciem. Jednak są to pozory. Tak naprawdę to Nina, nienawidzi swojego męża i dąży do tego, aby jak najszybciej go zniszczyć... 
Kiedy na drodze Niny pojawia się Declan McKinnon (syn właściciela hotelu Lotos, w którym Nina wraz z mężem chcą zorganizować przyjęcie sylwestrowe dla przyjaciół) kobieta jest przekonana, iż przystojny mężczyzna, będzie idealnie nadawał się do jej skrupulatnie i rzetelnie zaplanowanej zemsty. Pragnie go uwieść, rozkochać, wzbudzić współczucie, aby ten, nieświadomy tego, że jest tylko i wyłączne narzędziem do osiągnięcia celu Niny - pozbawił życia Bennett'a.

Czy cel zostanie osiągnięty? A co jeśli uczucia przejmą kontrolę nad Niną, i zemsta przestanie wydawać się już tak ważna jak do tej pory? Dlaczego Nina, tak bardzo pragnie odegrać się na swoim mężu? Dlaczego jej życiem kieruje żądza zemsty? Tak wiele pytań, tak wiele niepewności, zawiłości i tajemnic. Zapewniam Was jednak, że wszystko jasno i klarownie, wyjaśnia się w niniejszej książce.

Chciałabym jeszcze nadmienić, iż życiu kobiety, jest jeszcze jeden mężczyzna - Pike. Przyjaciel, ukojenie i współtowarzysz dokładnie zaplanowanej zemsty na Bennett'a. Czy Nina, będzie z nim do końca szczera? Czy wspólnymi siłami osiągną to, o czym marzyli od zawsze? Czy dosięgnie ich upragnione szczęście?
 
...bo emocje czynią ludzi słabymi, a ja nie mogę sobie na to pozwolić. Serce to broń, która, jeśli nie zostanie odpowiednio wyćwiczona, może zniszczyć swojego właściciela.

Niniejsza publikacja, jest niebywale intrygującą powieścią. Już od pierwszych stron, zostajemy wciągnięci w wir pełen zagadek, tajemnic i wątpliwości. Idylliczny początek, w zawrotnym tempie zabiera czytelnika do świata Niny. Świata, który wypełniony jest żądzą zemsty, walki i przykrych oraz bolesnych wspomnień.

Bardzo mi się podobało, iż autorka zdecydowała się przedstawić czytelnikowi fabułę z dwóch perspektyw. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, a my co rusz jesteśmy zaskakiwani. Najbardziej bolesnymi i można nawet rzec brutalnymi rozdziałami, były te, bezpośrednio odnoszące się do przeszłości kobiety. Życie Niny, z dnia na dzień zmieniło się diametralnie. Kiedy jej ukochany ojciec trafił do więzienia, Nina została oddelegowana do rodziny zastępczej. Jednak to, co tam przeżyła do tej pory nie mieści się w mojej głowie. Piekło na ziemi. Ogromny ból, strach, rozpacz i rozgoryczenia. Jednak te słowa, w pełni nie oddają z jaką rzeczywistością przyszło się zmierzyć Ninie. Dzieciństwo powinno być okresem spokoju, zabaw, piękna i miłości rodzicielskiej. Ninie, nie było to dane. Ojciec zastępczy zmuszał ją do różnorodnych rzeczy, niejednokrotnie przetrzymywał w szafie, gwałcił i poniżał...

W moim subiektywnym odczuciu, kreacja głównej bohaterki jest mistrzowska. Mamy tutaj do czynienia ze skrupulatnie utkaną poharataną psychiką, a także osobowością bardziej złożoną  - pragnącą zemsty i będącą w stanie zrobić naprawdę wiele, aby tego dokonać. Podziwiałam ją naprawdę. Nina dość często przybierała różnorodne maski, wcielała się w inne role, udawała, ale chyba najbardziej przy swoim przyjacielu była szczera i prawdziwa (w końcu był jej powiernikiem i współtowarzyszem).  Ale muszę podkreślić, że niektóre jej poczynania mi się nie podobały. Wówczas odczuwałam pewnego rodzaju roztargnienie i irytacje. Jednak, dzięki temu, iż jej postać wzbudziła we mnie tyle ambiwalentnych, skrajnych emocji, to jestem pewna, iż dość długo będę o niej pamiętać, jak i o tym, czego doświadczała będąc dzieckiem. 

Autorka zgrabnie manipuluje czytelnikiem, karmi nas słowami i nieprzewidywalnym pasmem wydarzeń. Co rusz jesteśmy zaskakiwani. Wartka akcja została prowadzona tak, iż każdą kolejną stronę tej książki czytamy w ogromnym skupieniu i zastanawiamy się, co jeszcze się wydarzy. Plastyczny, bogaty i barwny język jakim operuje Autorka, jest dodatkową zaletą tej niesamowitej historii. Ta książka chwyta czytelnika w swoje szpony i nie pozwala się oderwać. To niezwykłe emocjonująca podróż po najgłębszych zakamarkach ludzkiej duszy. Historia wyjątkowo nieprzewidywalna, nietuzinkowa, momentami bolesna, ale i zaskakująca. I jeszcze ten nieoczekiwany finał... Aż chce się więcej! Czekam na kontynuacje!

Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania i patronowania niniejszej książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu NIEzwykłe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥