niedziela, 24 czerwca 2018

214. "Prawo miłości" - Whitney G. || RECENZJA

Prawo miłości - Whitney G.
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 288

Niniejsza książka - Prawo miłości, kończy cykl Domniemanie niewinności. Z niecierpliwością oczekiwałam tego zwieńczenia, bowiem druga część skończyła się w dość decydującym momencie, gdzie kompletnie nie wiedziałam jak potoczą się dalsze losy Andrew i Aubrey. Na całe szczęście w części trzeciej, wszystko jasno i klarownie się wyjaśnia.

Kiedy Andrew ostrzegał ją, że jest zimnym i bezdusznym draniem, który nigdy się nie zmieni, powinna była mu uwierzyć. Jednak teraz jest już za późno, bo Aubrey się zakochała.

Wydawało się, że wszystko między nimi się układa, ale Andrew wywinął taki numer, że, Aubrey oprócz miłości będzie musiała znaleźć w swoim sercu miejsce na nienawiść, bo nigdy mu nie wybaczy tego, co zrobił.

Andrew jest przekonany, że Aubrey da się zastąpić, więc wpada w wir przypadkowych randek. Jednak każda kobieta, do której chce się zbliżyć, przypomina mu blondwłosą piękność, w której oczach przeglądał się tyle razy. Chociaż wyrzucił Aubrey ze swojego życia, nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo stała się dla niego ważna.

Czy Aubrey da kolejną szansę mężczyźnie, który tak głęboko ją zranił?

Bardzo mi się podobało, iż w tym tomie mamy możliwość dowiedzenia się wszystkiego tego, czego nie mieliśmy okazji poznać w dwóch poprzednich częściach. Poznajemy przeszłość Andrew, która niestety nie należała do tych spokojnych i idyllicznych. Mamy w końcu możliwość dowiedzenia się dlaczego do tej pory, był taki, jaki był, dlaczego tak bardzo szydzi kłamstwem oraz dlaczego boi się otworzyć na nowy związek.

Andrew wraca do swojego starego stylu życia - jedna kobieta, na jedną noc. Zero stałych związków. Choć Aubrey liczyła na to, iż może uda się jej stworzyć z Hamiltonem prawdziwy związek, jednak się przeliczyła. Ale... Z czasem Andrew uświadamia sobie, iż żadna z kobiet, nie jest taka jak Aubrey. Czy będzie w stanie odzyskać jej serce? Aubrey, aby zagłuszyć ogromny ból, jaki zadał jej Hamilton, zdecydowała się wyjechać i zapomnieć o tym mężczyźnie. Pragnie w końcu, oddać się w zupełności swojej pasji i spełniać marzenia. Ale powiem Wam, że Andrew się nie podda. Będzie o nią walczył.

Podobnie jak poprzednio całość jest napisana lekkim, sugestywnym i przyjemnym w odbiorze językiem, dzięki czemu przez każdą stronę wprost się przepływa. Przez karty niniejszych publikacji, przewija się nie tylko tajemnica z przeszłości przystojnego prawnika, namiętność i pożądanie, ale także humor, przyjaźń i pasja. 

Po raz kolejny także, kreacja bohaterów jest nienaganna, zaś autorce udało się sportretować osobowość Hamiltona i Aubrey w naprawdę intrygujący sposób. Warto również podkreślić, iż główni bohaterowie są bardzo ludzcy i autentyczni. Popełniają błędy, mają swoje słabości, smutki i doświadczają szczęścia. Po prostu, są tacy jak my. Bez wątpienia, moglibyśmy ich spotkać w życiu rzeczywistym, a nie tylko na kartach powieści.

W moim subiektywnym odczuciu tom trzeci, jest zgrabnym dopełnieniem, dwóch ostatnich. W związku z tym wszystkie trzy części cyklu, tworzą przekonywujący i warty uwagi całokształt. 

Polecam wszystkim zainteresowanym.Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥