środa, 1 kwietnia 2020

509. "Zdradzona" - Magdalena Krauze || RECENZJA

„[…] życie to pasmo upadków i wzlotów, które hartują nas każdego dnia. Stary człowiek nie jest nikomu do niczego potrzebny”.

"Zdradzona" to trzecia w dorobku literackim książka autorstwa Magdaleny Krazue. Wydawać by się mogło, że Joanna ma "wszystko". Piękny dom, satysfakcjonująca praca, awans na horyzoncie, dwójka dzieci i cudowny mąż. Jednak czasami wszystko co dobre, szybko się kończy. Mąż Joanny w ostatnim czasie często wyjeżdża w delegacje, a jak już jest w domu, to większość czasu spędza z telefonem. Kobiecie trudno jest zrozumieć zachowanie ukochanego. Jednak za namową swojej sąsiadki, podstępem przechwytuje jego telefon i... Na jej idealnym dziewiętnastoletnim małżeństwie pojawia się rysa, której kompletnie się nie spodziewała.  Czy Joanna odnajdzie w sobie siłę i upora się z tym, co ją spotkało? Czy małżeństwo kobiety można naprawić? A może nie ma już czego naprawiać?

Dlaczego ludzie zdradzają? Co nimi kieruje? Dlaczego nie potrafią być wierni? "Zdradzona" to opowieść o życiu, które lubi nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. To opowieść o tym, że jeden moment, jedna wiadomość jest w stanie wywrócić naszą codzienność do góry nogi. To także historia o kobiecie, która znalazła się w niełatwej, a wręcz trudnej sytuacji, sytuacji, która sprawiła, że wszystko to, co stanowiło istotę jej życia zostało zniszczone. Joanna to osobowość, z której każda z nas powinna brać przykład. Silna, mimo przeciwności losu - nie poddająca się, czerpiąca lekcję z tego, co ją spotkało, a także dążąca do odbudowy swojej samooceny. Magdalena Krauze wyraziście zobrazowała życie kobiety zdradzonej, toczącej wewnętrzną walkę, kobiety, która znalazła się na rozdrożu, kobiety, która czuje się zagubiona, rozgoryczona i ma mętlik w głowie. Wybaczyć i zapomnieć o tym, co się wydarzyło? Czy można zaufać raz jeszcze?

Autorka w swojej najnowszej powieści porusza również kwestię dotyczącą godzenia pracy i kariery z macierzyństwem oraz obowiązkami domowymi, a także roli dziecka będącego świadkiem rozpadającego się małżeństwa. Każdy element wzajemnie się uzupełnia, co powoduje, że cała powieść tworzy przekonujący całokształt, będący uniwersalną lekturą. 
REASUMUJĄC: "Zdradzona" to powieść napisana przez kobietę, z myślą o kobietach. To historia będąca swego rodzaju przestrogą przed tym, co boli najbardziej. Magdalena Krauze z wyczuciem ukazała prawdziwe życie, które nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego pragnęli. A oprócz tego pokazała, że wydarzenia, których się nie spodziewamy zawsze nas hartują i uodpornią osobowość. Bo przecież w każdej z nas drzemie ogromna siła! Polecam!
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Zdradzona"
Autor: Magdalena Krauze
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 347
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 8/10
Premiera: 25.03.2020
Patronat medialny blogaZa możliwość przeczytania książki i jej patronowania serdecznie dziękuję Magdalenie Krauze oraz Wydawnictwu Jaguar.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥