sobota, 1 czerwca 2019

378. "Odwyk" - Adam Widerski || RECENZJA

”Czasami, by osiągnąć cel, trzeba iść po trupach”.

Adam Widerski zaprasza czytelników do Łodzi, gdzie w jednej z renomowanych klinik leczenia uzależnień zostają znalezione zwłoki brutalnie zamordowanego mężczyzny. Kto posunął się do takiej okrutnej zbrodni? Rozpoczyna się śledztwo. Komisarz Piotr Krzyski wkracza do akcji. Czy uda mu się odnaleźć sprawcę?

„Odwyk” to mocny, trzymający w napięciu, niepokojący i zaskakujący kryminał o policjancie skrywający dramatyczną przeszłość oraz o seryjnym mordercy, który skrupulatnie wybiera swoje ofiary spośród osób uzależnionych.

"Nie mogli dalej żyć. Za dużo złego zrobili".

Ostatnio dość rzadko sięgam po kryminały, jednak debiut Adama Widerskiego już z samego opisu wyjątkowo mnie zaintrygował. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Cieszę się, że Adam Widerski zadbał o wnikliwą i dogłębną analizuję psychologiczną mordercy. Cieszę się również, iż otrzymał szansę uczestnictwa w przygotowaniach do kolejnych zbrodni, jak i poznania ofiar czy też zrozumienia tego, iż sprawca nie wybiera ich przypadkowo. Jego celem są osoby uzależnione, znajdujące się na marginesie społecznym. Poszukiwany morderca działa bardzo inteligentnie. Dba o to, by nie zostawiać po sobie żadnych śladów, sprawnie realizuje swój założony plan. Czasu jest coraz mniej, a o policjantach i ich niepowodzeniu w odnalezieniu nieuchwytnego sprawcy coraz głośniej. Czy w końcu śledczym uda się dopaść bezwzględnego zabójcę?

Adam Widerski w "Odwyku" zadbał o szczegóły i z należytą starannością rozplanował rozwój kolejnych wydarzeń. Konsekwentnie prowadzi czytelnika przez etapy trudnego śledztwa, manipuluje nim i podrzuca mylne wskazówki. Można pogubić się w domysłach, kto zabija i dlaczego. Wszystko zostało przemyślane dopracowane, że aż trudno szukać tutaj elementów zbędnych. Od książki naprawdę ciężko się oderwać, a w rezultacie stwierdza się, iż każdy z fragmentów zawiłej układanki łączy się w logiczną i przemawiającą do odbiorcy całość. W "Odwyku" nie zabrakło emocji, skrywanych głęboko sekretów, kłamstw, traumy z przeszłości, ludzkich słabości, lęków i układów. Zakończenie zaskakuje i wprowadza w stan osłupienia. Takie książki chce się czytać! Serdecznie polecam fanom kryminałów i nie tylko. 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Odwyk"
Autor: Adam Widerski
Wydawnictwo: Initium
Ilość stron: 636
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 8/10
Premiera: 28.05.2019

Za możliwość przeczytania książki 
dziękuję Wydawnictwu Initium.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥