poniedziałek, 17 czerwca 2019

386. "Przyjaciele. Na dobre i na złe" - Magdalena Trubowicz || RECENZJA PRZEDPREMIEROWA"Nie, po prostu nie ma brzydkich kobiet".

"Przyjaciele. na dobre i na złe" czyli najnowsza książka Magdaleny Trubowicz zabiera czytelników do świata Alicji, Cypiska, Karoliny, Karola, Igi i Krzysztofa, szóstki przyjaciół, którzy dzielą ze sobą nie tylko smutki i żale, ale i także momenty zwątpienia i chwile radości. 

No ale od początku.

Alicja, zdolna kosmetyczka poszukuje mieszkania do wynajęcia. Pewnego dnia, gdy śpieszy się na oglądanie lokum, zostaje z impetem ochlapana przez przejeżdżający ulicą samochód. Na całe szczęście kierowca okazał się dość łaskawy i nie pozostawił brudnej Ali na środku ulicy. Proponuje jej podwózkę, ale... nie na wizytację, tylko do jego mieszkania, które, jak się później okazuje mieści się w klimatycznej kamienicy. Jeszcze tego samego dnia, Alicja dowiaduje się, iż Cypisek (kierowca samochodu, który ją oblał i współwłaściciel siłowni - "Siódme poty"poszukuje współlokatora. I tak oto, Alicja znalazła swoje cztery kąty, a raczej pokój. Wkrótce dziewczyna poznaje swoich nowych sąsiadów (z którymi szybko nawiązuje nić porozumienia), Karola i Karolinę, uroczą parę, która spędza ze sobą bardzo dużo czasu i posiada nietypową metodę wchodzenia do mieszkania Cypiska (przez okno, bo tak jest szybciej i po co korzystać z drzwi?). Jest jeszcze Krzysztof, przyjaciel Cypiska. Kiedy ten poznaje Igę, przyjaciółkę Ali, od razu zaczyna pomiędzy nimi iskrzyć. I choć Alicja, jak i Cypisek to wolne strzelce, to jednak oboje w takim samym stopniu wspierają i kibicują swoim przyjaciołom, by wszystko układało się w ich życiu pomyślnie. Czy Alicji i Cypiskowi uda się znaleźć drugą połówkę? Co jeszcze wydarzy się w kamienicy? Czy przyjaźń bohaterów przetrwa?

Gdybym miała tę książkę określić jednym słowem, napisałabym - ŚWIETNA! Bo taka właśnie jest! Niesamowicie błyskotliwa, dynamiczna, inteligentna i co najważniejsze ZABAWNA! Och! Bardzo dawno, tak świetnie nie bawiłam się podczas czytania książki. Magdalena Trubowicz posiada niebywały talent do tworzenia uroczych scen, które są nasiąknięte humorem. Aż samemu chciałoby się w nich uczestniczyć. Ta powieść gwarantuje niekontrolowane wybuchy śmiechu. Tak, tak! Fala humoru. Czytałam i się śmiałam. Po prostu jestem zauroczona tą historią. 

To nie tylko książka o przyjaźni, to również książka o miłości, wsparciu, pomocy, współpracy i niekończących się rozmowach, trudnych decyzjach, dylematach i o tym, że prawdziwy przyjaciel powinien być z nami zawsze - na dobre i na złe. Mimo wszelkich smutków, niepowodzeń i potknięć. 

Magdalena Trubowicz opanowała do perfekcji kreowanie bohaterów, których nie da się nie lubić. Każda pojedyncza postać, z którą się tutaj spotykamy wzbudza sympatię. Każdy bohater posiada indywidualną osobowość i odgrywa ważną rolę w całym przebiegu akcji. Każda z postaci, która pojawiła się w tej historii jest inna, odmienna, wyróżniająca się, niebanalna, wyjątkowa i ujmująca czytelnika. Po prostu plejada pięknych osobowości. Przyznam szczerze, że sama chciałabym posiadać taką zwariowaną paczkę znajomych, która wtedy, kiedy trzeba być poważnym, jest poważna i gotowa do działania, a kiedy można sobie pozwolić na żarty i śmieszki, wtedy jest wesoło. I choć autorka świetnie odnajduje się w pisaniu powieści oscylujących wokół trudnych tematów (mam na myśli książki "Drugie życie Matyldy" oraz "Nie pytaj dlaczego"), to jednak, w moim odczuciu, powieści przepełnione humorem wychodzą jej jeszcze lepiej! 

"Przyjaciele. na dobre i na złe" to książka, od której nie sposób się oderwać, ponieważ cały czas coś się dzieje. Już nie mogę się doczekać kontynuacji! Ponownie liczę na wiele niezapomnianych wrażeń i wierzę w to, że takowe otrzymam!

REASUMUJĄC: Dynamiczne tempo akcji, błyskotliwe dialogi i zmiana kolejnych wydarzeń, jak w kalejdoskopie powoduje, iż nie ma szans, abyśmy mogli się nudzić! "Przyjaciele. na dobre i na złe" to w moim odczuciu najlepsza książka autorki! Czego chcieć więcej? Oczywiście drugiego tomu, którego osobiście już nie mogę się doczekać! Gorąco polecam! Przeczytajcie, zrelaksuje się i dobrze się bawcie! 
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Przyjaciele. na dobre i na złe" 
Autor: Magdalena Trubowicz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 315
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 10/10
Premiera: 3.07.2019

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥