poniedziałek, 24 czerwca 2019

393. "Testament życia" - Jagna Rolska || PATRONAT MEDIALNY
"Skoro nie można czegoś zmienić, to trzeba nauczyć się z tym żyć".

Książka pod patronatem Nie oceniam po okładkach.

Wyobraź sobie, że w dniu swoich osiemnaste urodziny otrzymujesz niecodzienny prezent - pożegnalny list i pamiętnik od swojej mamy, która zmarła, gdy byłeś mały. Jak się zachowasz w takiej sytuacji? Otworzysz list? Przeczytasz pamiętnik? Zaryzykujesz? A co jeśli, za sprawą tego niespodziewanego prezentu Twoje życie zostanie wywrócone do góry nogami?

Właśnie taki prezent w dniu swoich osiemnastych urodzin otrzymała Ania, główna bohaterka książki Jagny Rolskiej. Po przeczytaniu listu i pierwszych wskazówek, postanawia wyruszyć w podróż przez pół Polski, na Hel, by dowiedzieć się, kim tak naprawdę była jej mama. Jedzie tam, gdzie urodziła się Ada, gdzie wszystko się zaczęło, pragnie poznać życie swojej rodzicielki. Czy czegoś się dowie? Jak zareaguje na odkrytą tajemnicę?
"Jeśli wystarczająco często powtarza się w sposób przekonujący kłamstwo, to z czasem człowiek sam zaczyna w nie wierzyć".

Jagna Rolska oddaje w ręce czytelników intrygującą i nieoczywistą powieść, która już od samego początku gwarantuje wiele wrażeń i emocji. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co ja bym zrobiła na miejscu Ani. Czy przeczytałabym list, czy wyruszyłabym w podróż życia, by poznać prawdę, odkryć tajemnice, które, jak się później okazuje szokują i zadziwiają. Prezent, który otrzymała Ani stanowi łącznik z jej nieżyjącą mamą. To właśnie dzięki niemu dziewczyna może bliżej poznać swoją rodzicielkę. Ale to, co przeczyta tylko w minimalnym stopniu pozwoli jej na odkrycie prawdy. Dopiero podróż do źródła i konfrontacja z prawdą zagwarantuje Ani poznanie tajemnic, o których nie miała pojęcia. Czy dziewczyna udźwignie to, co pozna? 

"Testament życia" to poruszająca, klimatyczna i refleksyjna historia, która zabiera czytelnika do lat 90. XX wieku, zapewniając wiele zbiegów okoliczności, zawiłych rodzinnych relacji oraz intryg. To kompozycja nieprzemyślanych decyzji, kłamstw, konsekwencji ludzkich czynów, siostrzanej relacji, trudnego dzieciństwa oraz przyjaźni i miłości. Jagna Rolska stworzyła trzymającą w napięciu, absorbującą i obnażającą ludzkie słabości historię, której nie da się obojętnie. To powieść, która zagwarantuje Ci całe spectrum emocji, skłoni do refleksji i wzbudzi apetyt na więcej! Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Serdecznie polecam!

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Testament życia"
Autor: Jagna Rolska
Wydawnictwo: Lucky
Ilość stron: 368
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania i patronowania 
książki dziękuję Wydawnictwu LUCKY.
Zapraszam również do przeczytania wywiadu z Jagną Rolską.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥