niedziela, 2 czerwca 2019

379. "Niebezpieczna gra" - Emilia Wituszyńska || RECENZJA

 „To niebezpieczna gra, w której nie mamy szans na wygraną”.

"Niebezpieczna gra" to debiut polskiej autorki, Emilii Wituszyńskiej. Poznajemy Weronikę Kardasz, która pracuje w policji w wydziale kryminalnym. Życie kobiety zmieniło się diametralnie w momencie, gdy jej przyjaciel został zabity podczas jednej ze służb. Policjantka nie potrafi wybaczyć sobie, iż nie była w stanie uratować Michała. Szuka ukojenia w alkoholu i jest na najlepszej drodze, by zaprzepaścić to, co dotąd udało się jej osiągnąć. 

Po roku, od tragicznego w skutkach dnia, Weronika zostaje przydzielona do całodobowej ochrony znanego aktora, Przemysława Reja. Mężczyzna był świadkiem zabójstwa kandydata na urząd premiera. Niestety Przemek nie jest w stanie przypomnieć sobie, co wtedy się wydarzyło. Czy rzeczywiście mówi prawdę? Oboje sceptycznie podchodzą do pomysłu całodobowej ochrony, ale z każdym kolejnym dniem stają się sobie coraz bardziej potrzebni. Czy mimo początkowego chłodu bohaterowie nawiążą nić porozumienia? A co się stanie jeśli okaże się, że grozi im niebezpieczeństwo? Oboje zostają wplątani w niebezpieczną grę, pełną intryg, tajemnic i niedomówień. Czy wyjdą z tego cało?

Bardzo lubię debiuty, dlatego też zawsze z ogromną przyjemnością po nie sięgam. Jednak połączenie sensacji z romansem to coś, czego zazwyczaj nie czytam, ale w tym wypadku z niewiadomych przyczyn nie mogłam się oprzeć niniejszej publikacji. Tak naprawdę nie do końca wiedziałam czego mogę się spodziewać po "Niebezpiecznej grze", ale już od samego początku dałam się wciągnąć w wir wydarzeń. Z przyjemnością i z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów i zastanawiałam się, w jakim kierunku potoczy się ta niecodzienna znajomość, i jak zakończy się niebezpieczna gra. 

Czytelnik przede wszystkim staje się świadkiem sukcesywnie rozwijającej się relacji pomiędzy Weroniką, a Przemysławem. Oboje są silnymi osobowościami z kompletnie różnych światów. Więc trudno jednoznacznie stwierdzić, czy uda się im porozumieć. Weronika jest odważna, twarda i pewna siebie, co z pewnością ułatwia prace w policji. Z kolei Przemysław to przystojny i zadziorny aktor, który nie stroni od docinek. Czy początkowa niechęć pomiędzy nimi przerodzi się w coś więcej?
"Czuła, że to, co się między nimi dzieje, jest niebezpieczną grą i nie ma nic wspólnego z zagrożeniem, jakie wokół nich krąży. Z przestępcami sobie jakoś poradzi, nie jest jednak pewna, czy podoła narastającym w niej uczuciom".
W powieści nie zabrakło również dobrego humoru, pytań bez odpowiedzi, tajemnic, napięcia, niepewności oraz wiarygodnych informacji na temat pracy w policji. Wszystkie pojedyncze elementy fabuły harmonijnie się ze sobą łączą, tworząc przekonującą całość. 


REASUMUJĄC: "Niebezpieczna gra" to nieoczywista, wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o zaufaniu, przyjaźni, miłości, jak i walce z demonami przeszłości i ze swoimi słabościami. To książka, która pokazuje, jak trudno jest się pogodzić ze stratą bliskiej osoby. To intrygujące połączenie sensacji z romansem, które pozwala na kilka godzin oderwać się od rzeczywistości i z zaangażowaniem śledzić losy bohaterów. Polecam!

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Niebezpieczna gra"
Autor: Emilia Wituszyńska
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 312
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 7/10
Data premiery: 15 maja 2019

Książkę "Niebezpieczna gra" autorstwa  Emilii Wituszyńskiej możecie zakupić na stronie księgarni taniaksiażka.pl

Bestsellery w księgarni Tania książka.

Za możliwość przeczytania książki 
serdecznie dziękuję księgarni Tania książka.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥