środa, 31 października 2018

265. "Obietnica" - Ewa Pirce || RECENZJA PATRONACKA
Obietnica - Ewa Pirce
Obietnica to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Pirce, jednak już na wstępnie muszę przyznać, iż było bardzo owocnie! Autorka zabiera czytelników do świata niesamowicie bogatego, inteligentnego i przebiegłego Briana Wilda, który złożył sobie obietnice - pragnie zemścić się na Thomasie Hendersonie - mężczyźnie, który zniszczył życie jego rodziny. Kiedyś rodzice Briana byli stałymi bywalcami bankietów i członkami nowojorskiej elity. Teraz ojciec mężczyzny nie żyje, a matka jest pogrążonym w żałobie wrakiem człowieka...
 
Zaplanowany plan zemsty przez Briana sukcesywnie i stopniowo wprowadzany jest do życia. Jednak kiedy na drodze mężczyzny pojawia się córka Thomasa - Olivia Henderson, Brian jest przekonany, iż teraz dokonanie zemsty pójdzie mu jeszcze prościej. Olivia ma stać się jego narzędziem zemsty. I choć mężczyzna jest ostrożny w uczuciach i głównie wykorzystuje kobiety do zaspokojenia własnych potrzeb, to jednak Olivia nie daje mu o sobie zapomnieć.


Czy Brian dotrzyma złożonej sobie obietnicy? 
Czy Olivia zmieni jego nastawienie do życia?
Czy tych dwoje ma szanse na prawdziwą miłość? 

Autorka oddaje w ręce czytelników niebywale intrygującą, pełną emocji i niespodziewanych zwrotów akcji historię, która zapada w pamięci. Jestem pewna, że gdy dobrniecie do ostatniej strony będziecie się wściekać, że to już koniec oraz będziecie mieli nieodpartą ochotę na kontynuację. Niestety trzeba czekać.

Poznajemy dwie zupełnie skrajne osobowości. Olivie - piękną kobietę, która nieustannie jest manipulowana przez swojego ojca oraz Briana - przystojnego mężczyznę z bagażem doświadczeń, niebywale aroganckiego, chamskiego i jednocześnie bystrego. W moim odczuciu Ewa Pirce bardzo dobrze uchwyciła osobowość bohaterów, ich stan umysłu wewnętrzne wahania, rozterki i dylematy. Z lekkością możemy dopasować się do ich świata, a emocje które nimi targają, udzielają się również nam samym. Oczywiście większą sympatię wzbudziła we mnie Olivia, bowiem Brian momentami był tak bardzo okrutny i pozbawiony jakichkolwiek uczuć, że polubienie go graniczy z cudem. Naprawdę.

Podobał mi się wątek romantyczny, który Ewa Pirce wkomponowała w całą otoczkę zemsty. Kiedy Olivia pojawiła się w życiu Briana, nagle ożyły w nim ukryte pragnienia i potrzeba bliskości. Ich relacja z każdą kolejną stroną staje się dla czytelnika jeszcze bardziej intrygująca i przejmująca. Tak naprawdę do końca nie wiadomo w jakim kierunku rozwinie się to, co pojawiło się pomiędzy bohaterami.

Kluczową część książki stanowi wątek oscylujący wokół zemsty. Muszę przyznać, iż jest on bardzo intrygujący, frapujący i uzależniający. Jednak sukcesywnie realizowany plan przez Briana uzmysławia nam także, iż czasami warto zapomnieć o tym co było, odciąć się od przeszłości grubą kreską i zacząć żyć teraźniejszością i cieszyć się tym co trwa obecnie. Mimo iż, nie jest to łatwe i nie przychodzi od razu, to warto podjąć kroki ku wybaczaniu i pojednaniu się.

Warto również podkreślić, iż Ewa Pirce operuje bogatym, plastycznym, lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Ponadto z dużą swobodą buduje szczere, dynamiczne i naturalne dialogi. Historia jest bardzo spójna, nieprzerysowana, autentyczna oraz przykuwająca uwagę już od pierwszych stron. Z dużym zainteresowaniem chłonęłam fabułę i byłam bardzo ciekawa jaki będzie finał. Tak jak wcześniej nadmieniałam historia kończy się w kulminacyjnym momencie. Zatem nie pozostaje Nam nic innego, jak czekać na kolejny tom!

Obietnica to historia przepełniona emocjami i nieustannym napięciem. Wyraziście obrazuje odbiorcy jak zachowuje się człowiek, który pragnie zemsty. To także historia o próbie pogodzenia się z przeszłością i miłości. Serdecznie Wam polecam!


 Za możliwość przeczytania i patronowania książki 
serdecznie dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu NIEzwykłe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥