niedziela, 14 października 2018

255. "Krwawy księżyc" - K.C.Hiddenstorm || RECENZJA


”Czy jesteś szczęśliwa?”.

Victoria Page jest uznaną i cenioną pisarką, która wiedzie spokojne życie u boku swojego męża - Thomas'a Wilde'a, który również jest pisarzem. Mężczyzna do tej pory specjalizował się w pisaniu biografii, jednak pewnego dnia oznajmia swojej żonie, iż pragnie stworzyć krwawy kryminał, bowiem opisywanie losów prawdziwych ludzi przestało go już satysfakcjonować. Thomas chce samodzielnie wykreować cały świat i oddać w ręce czytelników dzieło, które zapewni mu sławę i prestiż. Tak jak postanowił, tak też się stało. Księżycowy zabójca w zawrotnym tempie pozyskuje rozgłos oraz rzeszę fanów i wielbicieli. Jednak krótko po premierze okazuje się, iż w Nowym Jorku grasuje morderca, który odwzorowuje zabójstwa wykreowane przez Thomasa. Tajemnicy mężczyzna morduje kobiety w czasie Czerwonych Pełni i to w brutalny sposób – dokładnie tak, jak opisał to Thomas w swoim bestsellerze...

Kto posunął się do tak okrutnego czynu?
Czy pojawią się kolejne ofiary?
I dlaczego ktoś robi to akurat na wzór książki Thomasa?

Od chwili, kiedy w Nowym Jorku zaczął grasować morderca, Thomas uległ diametralnej zmianie. Nie było już w nim nic z chłopaka, którego Victoria ujrzała pierwszy raz w dzieciństwie. Zniknął jej ukochany przyjaciel i powiernik. Zaś w jego miejsce pojawił się nieznajomy, szorstki i opryskliwy gwiazdor, który okazywał jej czułość tylko, gdy kamery były włączone. Victoria jednak nadal go kochała... Musiała się dowiedzieć co leży u podnóża zmian, jakie wstąpiły w Thomasa. Na domiar złego Victorię zaczynają nawiedzać straszne - wręcz realne sny. Kobieta gubi się i miota, aż w końcu zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, iż nie wie co jest jawą, a co tylko i wyłącznie jej wytworem wyobraźni.

Dlaczego Thomas tak się zmienił?
Dlaczego jego nowa powieść tak bardzo go rozstroiła i rozregulowała jego nerwy?
Czy Victoria może się jeszcze czuć bezpiecznie w swoim domu?
Jaki będzie finał tej historii?

”To zadziwiające, jak dalece sny potrafią odmienić naszą percepcję na jawie”.

Historia wykreowana przez K.C. Hiddenstorm już od pierwszych stron uzależnia i intryguje odbiorcę. Skrupulatnie i ciekawie utkana fabuła z nieoczywistymi wątkami oraz silnymi zwrotami akcji powoduje, iż trudno jest się oderwać od biegu wydarzeń. Trudno jest także domyśleć się kto zabija i dlaczego. Sukcesywnie i stopniowo odsłaniana prawda, powoduje, iż czytelnik gubi się w domysłach, a także nie potrafi przewidzieć zakończenia.
”Wszystko co przeżywamy, to tylko zawieszone w czasie momenty, małe autonomiczne życia, trwające godzinę, dzień, rok. Nic nie ciągnie się wiecznie i nic nie jest na zawsze. Żyjemy tak, jak śnimy – samotnie”.

Trudno jest nie docenić kreacji bohaterów, która jest bardzo wyrazista, wręcz nienaganna. Autorka bardzo dobrze uchwyciła ich osobowość, wewnętrzne obawy, pragnienia, jak i stan umysłu. Prym wiedzie Victoria – zagubiona, zlękniona i nie potrafiąca okiełznać swoich krwawych snów, które napawają czytelnika (jak i ją samą) ogromnym lękiem i obawą. Thomas natomiast, w moim odczuciu to czarna owca tej historii, który nie potrafi się opamiętać i jest skłonny podnieść rękę na własną żonę...


Związek zbudowany na braku zaufania skazany jest na porażkę”.

Opisy są bardzo dokładne, plastyczne i przemawiające do wyobraźni. Autorka bardzo zgrabnie operuje słowem, potrafi przykuć uwagę czytelnika, a także spowodować, iż chce się więcej! Krwawy księżyc to trzecia historia K.C. Hiddenstorm i muszę przyznać, iż autorka zrobiła ogromny progres. Oprócz tego, iż dopracowała swój styl i warsztat, to także zadbała o to, aby fabuła była zaskakująca, ciekawa i pozbawiona nużących opisów. Tak jak pisałam w rekomendacji – to najlepsza z dotychczasowych książek K.C. Hiddenstrom. Jestem ciekawa kolejnych publikacji spod pióra autorki i żywię ogromną nadzieję, iż po raz kolejny zostanę zaskoczona!

W książce można było wykasować kiepską linijkę i napisać ją od nowa, w życiu to nie działało”.

Krwawy księżyc oprócz tego, iż jest historią mroczną i mocną, to także jest historią niepokojąca i bardzo klimatyczną. Oryginalny pomysł na fabułę, brak przewidywalności, atmosfera tajemniczości i bardzo ciekawie rozwinięte tempo akcji. To wszystko znajdziecie w niniejszej publikacji! Serdecznie Wam polecam! 


Za możliwość przeczytania książki i napisania rekomendacji, serdecznie dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Kobiece.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥