sobota, 13 października 2018

254. "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi" - Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska || RECENZJA

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska 

Zastanawialiście się kiedyś, czy w Waszym otoczeniu znajdują się toksyczni ludzie? Jestem pewna, że kilka takich osób by się znalazło. Tak naprawdę możemy spotkać ich wszędzie – w szkole, w pracy, w domu bliskiej nam osoby, a nawet pośród swojej rodziny. Co możemy zrobić, aby takie osoby nie wywierały wpływu na nasze życie? Jeśli nie macie pomysłu, to warto sięgnąć po niniejszy poradnik. Katarzyna Miller oraz Suzan Giżyńska podpowiadają, w jaki sposób możemy obronić się przed toksycznymi ludźmi, co możemy zrobić, aby nie ulegać ich wpływom oraz jak możemy radzić sobie z emocjami, które towarzyszą nam w kontaktach z takimi osobami. 


Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Życie jest fajne, Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty, Chcę być kochana tak jak chcę (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z miesięcznikiem „Zwierciadło”.

Suzan Giżyńska - Reżyser i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek Instrukcja obsługi faceta oraz Instrukcja obsługi kobiety (Wydawnictwo Zwierciadło).
 

Autorki oddają w ręce czytelników bardzo ciekawą i wartościową publikację, którą można czytać wedle uznania, bowiem składa się ona z 31 rozdziałów - pytań osób, które nie bardzo wiedzą co mają zrobić z sytuacją, w której się znajdują. Sytuacją na tyle toksyczną, że nie potrafią sobie z nią poradzić. Nikt się nie spodziewał, że bliska osoba, brat, partner, wujek czy też mąż staną się na tyle toksyczni, że trudno będzie się uwolnić z tej zawiłej i skomplikowanej relacji. Jednak Katarzyna i Suzan przychodzą z pomocą i po każdym pytaniu dają wskazówki - co zrobić w danej sytuacji, zaś później pojawia się rozmowa pomiędzy kobietami - wymiana spostrzeżeń, wniosków i pomysłów, które mogą uleczyć dusze tkwiącą w toksycznej relacji. 

Myślę, że każda podpowiedź ze stron Autorek jest bardzo cenna i może pomóc wielu osobom. Dlatego warto sięgnąć po tę książkę, nawet jeśli wydaje się Wam, że nie ma wśród Was toksycznych osób. Być może uchronić się przed trudnymi relacjami, albo pomyślicie o innych i pomożecie im uwolnić się z sytuacji, w której tkwią.

"Nie ma właściwie żadnego obszaru w życiu człowieka, w którym nie można by znaleźć jakiejkolwiek "toksyny". Wszystko, co nas spotyka może być toksyczne".

Po przeczytaniu tej książki zrozumiałam, że problem toksyczności w relacjach z naszymi bliskimi, jak i resztą otoczenia jest bardzo powszechny i boryka się z nim wiele ludzi. Serdecznie polecam!


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥