niedziela, 2 grudnia 2018

282. Remigiusz Mróz, Dorota Wellman, Danuta Stenka || RECENZJA ZBIORCZA

„Życie towarzyskie” - Dorota Wellman
„O pisaniu na chłodno” – Remigiusz Mróz
„Filtrując z życiem” – Danuta Stenka"Życie towarzyskie” autorstwa Doroty Wellman to książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Edipresse. Całość została podzielona na dziesięć rozdziałów, które oprócz tego, iż skrywają w sobie wiele ciekawych i inspirujących przepisów na różnorodne dania np. tatar, szaszłyki z plastykowanej karkówki, pieczone ziemniaki, sałatka z arbuza z fetą, to także w niniejszej publikacji znajdziemy pomysłowe i inspirujące przepisy na dekoracje domowe. Chcesz zrobić ogrodową girlandę, barwne rozetki, koszyk piknikowy, świeczki w słoiku albo wazonik z żarówki? Cenne porady i rzetelną instrukcję na temat tych gadżetów znajdziesz właśnie w książce Doroty Wellman. A wszystko to jest naprawdę proste do wykonania. Wystarczy tylko kilka niezbędnych elementów i własnoręcznie możemy wykonać daną dekorację i cieszyć się z efektów. Cała książka przyozdobiona jest zdjęciami, które stanowią uatrakcyjnienie i są przyjemne dla oka. Książka idealnie nadaje się na prezent. Jestem pewna, że osoba obdarowana zainspiruje się pomysłami i radami, jaki udziela Dorota Wellman. Serdecznie polecam!


Remigiusz Mróz wydał nową książkę! Jednak tym razem nie jest to kryminał! O pisaniu na chłodno to bardzo inspirująca i wartościowa publikacja. Całość została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich poznajemy pisarskie początki autora, zaś w drugiej porady, które mogą stać się cenne i użyteczne dla osób, które marzą o tym, żeby napisać swoją własną książkę. I choć autor nie daje nam gotowych rozwiązań (bo takich nawet nie ma), które na pewno zapewnią nam sukces w świecie pisania książek, bowiem jak sam mówi wychodzę z założenia, że nie istnieje żaden uniwersalny sposób, dzięki któremu można nauczyć kogokolwiek pisania, to jednak pokazuje odbiorcy, co sprawdza się w jego wypadku, co sprawia, że z przyjemnością przykuwa się do klawiatury na długie godziny i co pozwala pisać mu właściwie bez przerwy. Myślę, że lata praktyki tego nauczyły Mroza. Przecież nikt nie rodzi się z gotowym warsztatem. Wypracowujemy go latami, choć przez większość czasu nie jesteśmy tego świadomi. Jeśli jednak mamy go już pod ręką, grzechem byłoby z niego nie skorzystać, prawda? Książkę czyta się bardzo lekko i muszę przyznać, iż kilka razy nawet pojawił się na mojej twarzy szczery uśmiech. Cenny element niniejszej publikacji stanowią ostatnie strony książki. To właśnie tam Remigiusz udziela rad, które powinny pomóc wszystkim, którzy rozmyślają o napisaniu swojej pierwszej książki. Czytaj, pisz, redaguj, usuwaj, powiedz więcej, mówiąc mniej, zrób porządny research (moja ulubiona rada), używaj prostego języka, zachowaj dystans, pisz tak, żeby nie móc się oderwać, nie słuchaj innych autorów. 

"(...) pisanie (...) to wolność. Wolność absolutna, rekompensująca cały trud i sprawiająca, że pisząc, możemy przeżyć tysiąc żyć".

Serdecznie polecam!
   


Myślę że, Danuty Stenke nie trzeba nikomu przedstawiać. Polska aktorka filmowa, radiowa i teatralna, dwukrotna laureatka Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Chopin, Pragnienie miłości i drugoplanową rolę w filmie Katyń. Filtrując z życiem już raz zostało wydane, jednak w tej książce znajdziemy nowe dotąd niepublikowane rozmowy! A o czym Danuta opowiada Łukaszowi Maciejewskiemu? Przede wszystkim o swoim dzieciństwie, które spędziła w małej kaszubskiej wsi, o rodzicach, o swojej karierze, pracy w teatrze, telewizji oraz na planie filmowym. Znajdziemy tutaj także informacje z życia prywatnego aktorki, które przeplatają się z anagramatami z życia zawodowego. Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie. Całość składa się z dziesięciu rozdziałów, przyozdobionych zdjęciami Danuty Stenki. Niektóre informacje poruszają, inne zaskakują. Myślę, ze książka dobrze sprawdzić się w roli prezentu. Idealna dla fanów Danuty. Serdecznie Wam polecam!
Za książki dziękuję Wydawnictwu 
Edipresse, Czwarta Strona oraz Znak.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥