czwartek, 18 lipca 2019

403. "Czekałam na ciebie" - Magdalena Krauze || PATRONAT MEDIALNY


„Nie sztuką jest iść we dwoje, kiedy ciągle świeci słońce. Sztuką jest iść we dwoje pod wiatr”.

"Czekałam na ciebie" to debiutancka książka autorstwa Magdaleny Krauze. Autorka zabiera czytelników do świata dwudziestoośmioletniej Pauliny Jabłońskiej, pewnej siebie, ambitnej dziennikarki. Paulina jest singielką, ma wspaniałą przyjaciółkę, Malwinę i wiedzie całkiem spokojne życie. Do pełni szczęścia brakuje jej jedynie mężczyzny. Gdy pewnego dnia w redakcji, w której pracuje, spotyka obiekt swych westchnień ze szkolnych lat, nie przypuszcza nawet, że to przypadkowe spotkanie stanie się początkiem rewolucji w jej życiu.

"Czekałam na ciebie" to przede wszystkim opowieść o potrzebie kochania i bycia kochanym. To historia, która pokazuje, że ciężka praca popłaca, że nim się obejrzymy możemy otrzymać awans, o którym zawsze marzyliśmy. 

Magdalena Krauze stworzyła angażującą historię, która tętni dobrym humorem, ukazuje siłę przyjaźni i nieprzewidywalność ludzkiego losu. To historia, która wyraziście uświadamia odbiorcy, że życie człowieka może zmienić się diametralnie w jednym momencie. Przypadkowe spotkanie z Igorem było dla Pauliny dużym zaskoczeniem. Nie przypuszczała, iż jeszcze kiedyś na jej drodze pojawi się on, jej niespełniona miłość ze szkolnych lat, powód nieprzespanych nocy, obiekt, dla którego wtedy była nikim. Czy teraz będzie w stanie mu zaufać? Czy pozwoli sobie na miłość? A może ma inny plan? O tym musicie przekonać się już sami!
„Zmiany są potrzebne każdemu, zwłaszcza, kiedy ich brak sprawia wrażenie zaciskającej się wokół szyi pętli, która z dnia na dzień krępuje dopływ powietrza coraz mocniej i mocniej”.
Magdalena Krauze wykreowała bardzo ciekawie Paulinę i Igora. Bez problemu możemy odczuć emocje jakie im towarzyszą. Oboje są bardzo charakterystyczni, błądzą i mają wiele wątpliwości. Jednak nie tracą wiary w lepsze jutro. W moim odczuciu autorka trafnie uchwyciła osobowość głównych bohaterów, ich stan umysłu wewnętrzne wahania, rozterki i dylematy. 

Dzięki temu, iż fabuła została przedstawiona z punktu widzenia Pauliny, czytelnik otrzymał możliwość pełniejszego zrozumienia jej wszystkich marzeń, wątpliwości i pragnień. Z naturalnością i płynnością możemy dopasować się do świata kobiety, stworzyć z nią więź oraz kibicować, aby wszystko poszło tak, jak sobie wymarzyła.

W powieści nie zabrakło również elementu zaskoczenia, których pojawia się na samym końcu. Magdalena Krauze celowo pozostawia czytelnika w zawieszeniu, by w niecierpliwości oczekiwał na kolejny tom! Mam nadzieje już niebawem będzie mi dane poznać dalsze losy Pauliny i Igora. 
„Życie jest zbyt krótkie i zbyt kruche, żeby odkładać ważne decyzje na dalszy plan tylko dlatego, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik”.

REASUMUJĄC: "Czekałam na ciebie" to historia o realizowaniu swoich ambicji, przyjaźni, spotkaniu po latach, budowaniu zaufania, tajemnicach, trudnych decyzjach i miłości. Takie debiuty chce się czytać! Polecam!


 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Czekałam na ciebie"
Autor: Magdalena Krauze
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 340
Oprawa: Miękka
Moja ocena: 8/10
Premiera: 31.07.2019




Za możliwość przeczytania książki i jej patronowania serdecznie dziękuję Magdalenie Krauze oraz Wydawnictwu Jaguar.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥