piątek, 1 grudnia 2017

144. "Na ścieżkach złudzeń" - Joanna Sykat || Recenzja patronacka
Tytuł: Na ścieżkach złudzeń
Autor: Joanna Sykat
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Główna bohaterka najnowszej publikacji Joanny Sykat – Aldona Wójcik, wiedzie całkiem spokojne życie u boku kochającego męża – Sebastian i synka Michałka. Wydawać by się mogło, iż życie Aldony, to pasmo nieustających sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jednak całkiem niespodziewanie coś rozpoczyna sukcesywnie dezorganizować ład i porządek panujący w życiu kobiety. Na początku konflikty pomiędzy jej synem a mężem - Sebastian często reaguje krzykiem na zachowanie małego Michała. Zaś później do Aldony docierają zatrważający i alarmujące sygnały ze strony syna, a potem pojawia się nowa współpracownica – Wioletta Piech – nazywana przez Aldonę – Królikiem. Dla Wioli dbanie o swój wizerunek nie jest priorytetem i co za tym idzie jest zaniedbana. Wraz z mężem wychowuje trójkę dzieci i boryka się z problemami finansowymi. Aldonę i Wiolettę łączy praca w firmie, a co takiego później wydarzy się na ścieżkach ich życia?

Idealny, poukładany świat Aldony oraz innych bohaterów z biegiem czasu, zaczyna się kruszyć. Co raz częściej też zaczynają dostrzegać skazy w swojej codzienności. Czy będą w stanie ocalić swoje rodziny? Czy Aldona w końcu oduczy się oceniać ludzi poprzez ich sytuację materialną i wygląd zewnętrzny?

To co pierwsze rzuca się w oczy, to to, iż książka nie została podzielona na rozdziały. Spotykamy się z fragmentami, w których przeplatają się wydarzenia bezpośredni z firmy korporacyjnej w której pracuje Aldona (WAppTO), jak i sytuacji mających miejsce w domu głównej bohaterki, które zostały oddzielone zimową gwiazdką

Dużym atutem tej publikacji są bohaterzy, którzy są bardzo autentyczni, dający czytelnikowi poczucie, iż mogliby żyć gdzieś tuż obok nas. Warto również podkreślić, iż każda osobowość, umieszczona na kartach tej książki dostarcza czytelnikowi wielu żywych emocji. Wyraźnie możemy odczuć odmienność ich charakterów, poglądów, zapatrywania się na daną sytuację. 

Język jakim operuje Autorka jest bardzo lekki, prosty, a także przyjemny w odbiorze. Joanna Sykat, nie zapomina również o żywych i dynamicznych dialogach, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo intrygująco.

Joanna Sykat stworzyła dzieło, które uświadamia czytelnika, iż życie nie zawsze jest kolorowe, a rodzina, która wydaje się Nam perfekcyjna i idealna, również przeżywa różnorodne dramaty, problemy i komplikacje, którym musi stawić czoła. Na ścieżkach złudzeń, to mądra i refleksyjna historia, którą Wam serdecznie polecam! 

Za możliwość przeczytania książki i jej patronowania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

12 komentarzy:

 1. Lubię takie mądre i dające do myślenia książki.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu!
  Czytałam jakiś czas temu inną książkę tej autorki i jej styl przypadł mi do gustu. Myślę, że z Twoją propozycją również się zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, a bardzo chętnie ją przeczytam. ;) Wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię, gdy książka zmusza do refleksji. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka ciekawa, więc będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogłaby mi się spodobać ta książka. Będę ją miała na uwadze :)
  Gratuluję patronatu ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa historia. W końcu coś odmiennego od kolorowego życia, często przedstawianego w książkach.

  Turkusowa Sowa

  OdpowiedzUsuń
 8. To może być ciekawa obyczajówka. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. O nieee, co za zły człowiek pisze książkę i nie dzieli jej na rozdziały! To burzy mój cały życiowy ład i porządek :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Temat bardzo mnie przyciąga, może dam jej szansę! :)
  Skryta Książka

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam juz dwie powieści autorki, mam nadzieję ze i ten tytuł wkrotce trafi do mojej biblioteczki, bo bardzo lubie styl autorki

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię takie książki, mądre i skłaniające do przemyśleń. Będę o niej pamiętać!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥