poniedziałek, 17 lipca 2017

76. Nie zapomnij mnie - Anna Bellon | PRZEDPREMIEROWOTytuł: Nie zapomnij mnie
Autor: Anna Bellon
Wydawnictwo: OMG books
Ilość stron: 265
Oprawa: Miękka
Wyzwanie - Przeczytam tyle ile mam wzrostu + 2 cm
Premiera: 19 lipiec 2017Nie zapomnij mnie to kontynuacja debiutanckiej powieści autorstwa Anny Bellon – Uratuj mnie. Zespół The Last Regret osiąga dalsze sukcesy, z każdym kolejnym koncertem wspina się na coraz wyższe szczeble kariery. Magiczna trasa koncertowa, miliony fanów, a także co rusz nowe zaskakujące pomysły na kolejne płyty. Drugi tom skupia się na Oliverze. Chłopak ostatnimi czasy jest strasznie przygnębiony, smutny, nieszczęśliwy mimo pasma nieustających sukcesów koncertowych. Na domiar tego ekskluzywne mieszkanie, w którym mieszka nie jest w stanie nazwać swoim prawdziwym domem, a dziewczynie, z którą jest w związku, nie potrafi wyznać miłości... Dlaczego Ollie nie potrafi być szczęśliwy? Czym to jest spowodowane?


Są ludzie, których po prostu nie da się zapomnieć. Nie tak całkowicie. I chyba nie na zawsze Jednak o niej...wolałbym już nie pamiętać, bo taka tęsknota to desperacka forma miłości, która nigdy nie jest zdrowa.”

Oliver tęskni za Niną - dziewczyną, która była jego pierwszą i jedyna prawdziwą miłością, dziewczyną, bez której nie potrafi normalnie i szczęśliwi żyć. Ollie o niej nie zapomniał. Nie potrafi. Jej osoba, jest cały czas w jego głowie, sercu, a każdy nowo powstały tekst piosenki odnosi się właśnie do Niny. Zarówno Ollie jak i Nina, wychowywali się w domu dziecka. Bezustannie towarzyszące im poczucie braku bezpieczeństwa i stabilności, zagłuszali uczuciem, które ich do siebie zbliżyło – miłością. Ale jak to w życiu bywa, nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli. Nina pewnego dnia zdecydowała, że odchodzi. Zostawiła Ollie'go, nie tłumacząc dlaczego go zostawia, jednocześnie pozostawiając po sobie ocean niesamowitych wspomnień, a także pustkę, tęsknotę, żal i smutek. Dlaczego Nina odeszła bez słowa wyjaśnienia? Czy kiedykolwiek zależało jej na Oliverze, tak jak jemu na niej? Jaką tajemnicę zabrała ze sobą odchodząc? A kiedy Ollie wpada przypadkiem na Nine w pubie Keller's nie wie, że sekret, z którym odeszła jego ukochana pięć lat temu, nieodwracalnie zmieni jego życie. 

***

Pierwsza część bardzo mnie urzekła do tego stopnia, iż naprawdę nie mogłam się doczekać, kiedy pojawi się kontynuacja. A kiedy otrzymałam możliwość przedpremierowego przeczytania Nie zapomnij mnie, to poczułam się jak w siódmym niebie. Piękna historia. To historia nie tylko o muzyce, która jest nieodłączną towarzyszką życia wszystkich bohaterów, ale to także historia o silnej tęsknocie, która momentami aż boli. Miłość, przyjaźń, niewyjaśnione sytuacje, skrywane tajemnice to także tutaj znajdziemy. 

Od tamtego dnia wiedziałem, że nawet najpiękniejsze rzeczy można nieodwracalnie zniszczyć jednym ruchem.”

Posiadając informację, że Autorka jest dwa lata ode mnie młodsza i pisze tak pięknie, lekko, plastycznie, wyraziście, aż mnie dobija. Poważnie. Ale wielki szacunek. Podziwiam Aniu Twój talent, Twoją pasję. Naprawdę. Brawo! Dzięki temu lekkiemu i plastycznemu stylowi Anny Bellon, całość czyta się niesamowicie szybko, a strony uciekają czytelnikowi pomiędzy palcami. Bardzo ciekawa, rwąca, energiczna akcja zaskakuje czytelnika w momencie, gdzie najmniej byśmy się tego spodziewali. Spotykamy się również z zabawnymi dialogami, które przykuwają uwagę, dzięki temu, wielokrotnie uśmiech gości na naszej twarzy. 

***
Przypadkowe spotkanie po pięciu latach rozłąki Niny i Oliviera, wiele zmieniło z życiu bohaterów. Skrywana tajemnica przez Ninę, bardzo wpłynęła na życie Oliviera. Chłopak musiał swoje dotychczasowe życie przewartościować o sto osiemdziesiąt stopni. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Co jak co, ale zostałam mile zaskoczona, także duży plus za ten wątek. Ponadto jak łatwo można się domyśleć, uczucie, które ich wtedy połączyło, wcale nie osłabło. Miałam poczucie, iż stało się jeszcze silniejsze, intensywniejsze, piękniejsze. Zarówno Olivier jak i Nina, to bohaterowie z bagażem życiowych doświadczeń, a oni sami zostali wykreowani przez Autorkę, w taki sposób, iż emocje, które im towarzyszą doświadczamy razem z nimi. Na domiar tego, każdy z bohaterów jest innych, wyrazisty i wyjątkowy na swój sposób. 

***
Faktem jest również to, iż w tej części ponownie możemy spotkać się z bohaterami z poprzedniego tomu. Autorka o nich nie zapomniała i świetnie wkomponowała ich w wzloty i upadki towarzyszące Olivierowi i Ninie. Ponadto w Nie zapomnij mnie czytelnik może śledzić dalszy rozwój zespołu The last Regret. Towarzyszymy im, kiedy ich kariera zawodowa nabiera tempa, a na koncerty przybywają tłumy. I jeszcze jedno cała historia posiada w sobie niesamowity klimat. Jestem usatysfakcjonowana. Serdecznie polecam! Jestem przekonana, iż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Za możliwość przedpremierowego przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu OMG Books.13 komentarzy:

 1. Wiele recenzji pierwszej części czytałam, zdecydowanie nie jest to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ja nie jestem pewna, czy znajdę coś la siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię obyczajówki/romanse, w których muzyka odgrywa znaczną rolę, jakoś przyjemniej aż się czyta. O tych dwóch pozycjach nie słyszałam, ale brzmią interesująco, zdaję się idealne w ramach mniej ambitniejszej lektury, więc zapewne kiedyś po nie sięgnę:)

  Pozdrawiam,
  S.
  nieksiazkowy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie :), jak mi się uda zdobyć to przeczytam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Uratuj mnie" i bardzo podobała mi się ta książka, więc niedługo będę chciała przeczytać kolejną część.
  Zostaję tu na dłużej. :)
  Pozdrawiam,
  milowebooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszej części nie czytałam :/ W druga początkowo nie umiałam się wkręcić, ale ostatecznie bardzo mi się podobała :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Uratuj mnie" i "Nie zapomnij mnie" na wattpadzie jakiś czas temu. Może nie jest to wielka literatura, ale kawał dobrej roboty. Czyta się przyjemnie, jest wciągająco jak diabli :-) Co prawda dla kogoś. kto przeczytał sporo młodzieżówek, raczej obrót wydarzeń nie zaskakuje, ale nie odbiera to przyjemności z czytania :-) Mnie sekret Niny nie zaskoczył ani trochę. Wręcz przeciwnie, od kiedy dowiedziałam się, że tak po prostu zniknęła bez słowa, domalowałam sobie resztę :-) No ale to może być też wina "pierwszego wydania". Papierowa wersja jest pewnie dużo bardziej dopracowana. Aż chce się przeczytać i skonfrontować z pierwowzorem :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się ciekawą książką, ale chyba bardziej dla młodzieży. Jakoś nie ciągnie mnie do niej mimo pochlebnej recenzji. To chyba jednak nie mój czas na takie lektury.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uratuj mnie oceniam wyzej niż drugą część ale nie żałuje czasu spędzonego z ta książką

  OdpowiedzUsuń