wtorek, 24 października 2017

125. "reLOVEution" - Maciej Bujanowicz || RECENZJA PRZEDPREMIEROWA + PATRONAT MEDIALNYTytuł: reLOVEution
Autor: Maciej Bujanowicz
Wydawnictwo: Lucky
Ilość stron: 53
Oprawa: Miękka


Reloveution, to drugi w dorobku Macieja Bujanowicza tomik wierszy. Synkretyzm nocy, zrobił na mnie ogromne wrażenia, także z ogromną radością, zaangażowaniem i ciekawością, sięgnęłam po drugie dzieło Macieja. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż mój blog patronuje Reloveution, za co serdecznie dziękuję Autorowi.

O miłości napisano i powiedziano już wszystko. W zasadzie chyba każdy obraz, film, książka, czy piosenka są o miłości. O tej nieszczęśliwej, rzecz jasna, bo szczęśliwa nie ma historii w kulturze.” - z przedmowy, słowa autorstwa Adriana Szarego

Tomik Macieja Bujanowicza poświęcony jest tematyce miłosnej. Autor pisze o miłości z wnikliwością, empatią, momentami zahaczając o nostalgię i melancholią, ale pisze o niej wyjątkowo pięknie. Używa bardzo trafnych, adekwatnych i jednocześnie zrozumiałych, parafraz, metafor, alegorii, przenośni oraz symboli, swoiście odnoszących się do tego silnego uczucia, uczucia jakim jest miłość. Bardzo łatwo można zaobserwować, iż Maciej bawi się, hipnotyzuje czytelnika słowem, interpunkcją, przy okazji pozostawiając odbiorcy, dużą swobodę indywidualnej interpretacji, analizy, przemyśleń. Każdy z wierszy posiada głębię, przesłanie, dostarcza całą gamę różnorodnych emocji, pozostawia oddźwięk w duszy. Ponadto wiersze Macieja skłaniają do refleksji, do zastanowienia. Niewątpliwie Autor tworząc ten tomik wierszy wykazał się dużym dystansem zarówno do otaczającej nas rzeczywistości, jak i do samego siebie. Bez wątpienia ogromną zaletą tego tomiku jest także, lekkość, plastyczność i barwność słów jakimi operuje Autor. Emocje są żywe, odczuwalne, autentyczne.


To co jeszcze rzuca się w oczy, to znajdujące się w tym tomiku, szczere, podobnie głębokie, przemyślenia Macieja Bujanowicza, które wytyczają ścieżkę dalszej poezji. Przemyślenia, odnoszą się do miłości, do tego, iż potrzebujemy nowych szans, początków i końców. Autor opowiada również o tym, iż kiedyś w jego życiu pojawił się taki moment, iż przestał lubić ludzi, a także pisze o tym, iż dzielimy się na kolekcjonerów i zdobywców. Każde z przemyśleń Autora, jest uzasadnione, mamy możliwość, pełnego zrozumienia, zaakceptowania stanowiska, zapatrywania się Macieja, na otaczająca rzeczywistość. Maciej z każdą kolejną stroną, swojego dzieła, odsłania przed czytelnikiem swoją duszę, ukazuje swoją wrażliwość. 


Między przemyśleniami i wierszami Macieja, pojawiają się bardzo specyficzne, jak i z charakterem ilustracje, które zostały wykonane, przez Pawła Okońskiego – Wizualista.


Myślę, iż osoby, które lubią poezję, powinny sięgnąć po ten tomik, bowiem ze stron, aż bije talent, które posiada Maciej. Poezja, głęboka, piękna, niecodzienna, wyrazista, barwna, momentami melancholijna, ale wyjątkowa. Młody poeta, oddaje w ręce czytelników, niebanalną poezję. Poezję, która jest dopracowana, poezję, która porusza i zachwyca.


Za możliwość przeczytania i patronowania ReLOVEution, serdecznie dziękuję Autorowi.
13 komentarzy:

 1. Czytam od czasu do czasu poezję więc nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem fanką poezji, ale te wiersze, które zaprezentowałaś bardzo mi się podobają, więc pewnie się skuszę.:)
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie moja tematyka, ale nie ukrywam, ze tym razem mnie zachęciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem warto przeczytać coś innego niż powieść.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię poezję, ale rzadko ją czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję patronatu!
  W sumie nie czytuję ani poezji (sporadycznie), ani nie zapatruję się tak w tematykę miłości, bo mam wrażenie, że w wielu dziełach jest do bólu oklepana, chociaż muszę przyznać, że wiersz "Bez słów" ujął mnie za serce swoją prostotą i brakiem słodyczy. Zakochałam się wręcz w nim. Chyba z ciekawości sięgnę po dzieło pana Macieja :).
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja niestety nie czytam poezji, po prostu za słabo ją rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 8. Poezja rzadko jest przedstawiania na blogach a szkoda.Bardzo miło się czytało ten post.
  Pozdrawiam.
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. posiadam ten tomik, przyznam się, że wracam często do niego, a to dzięki niekonwencjonalnemu sposobowi ujęcia aspektów miłości.

  POLECAM :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. posiadam ten tomik, przyznam się, że wracam często do niego, a to dzięki niekonwencjonalnemu sposobowi ujęcia aspektów miłości.

  POLECAM :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥