czwartek, 9 maja 2019

365. "Pod niebieskim księżycem" - Magdalena Kołosowska || RECENZJA PRZEDPREMIEROWO PATRONACKA


"Zabrnęłam w ślepą uliczkę spodziewając się, że w cudowny sposób znajdę wyjście z tej sytuacji. Nie znalazłam. Żeby wyjść na prostą, musiałam zawrócić i zaczynać niemal od początku".

"Pod niebieskim księżycem" to po "Słońce za horyzontem" drugi tom trylogii "Lepsze jutro" opowiadającej o losach trzech sióstr. Autorka po raz kolejny stworzyła przejmującą, poruszającą ważną tematykę, posiadającą ukryty sens i głębię historię, która z pewnością pochłonie i rozemocjonuje wielu czytelników.

Magdalena Kołosowska tym razem zabiera czytelników do świata Karoliny, najstarszej z trzech sióstr, kobiety której życie nigdy nie oszczędzało. Nieudane małżeństwo, przeciętna sytuacja bytowa, separacja i odsuwanie swoich pragnień i marzeń na drugi plan, by zaspokoić potrzeby dwójki dzieci. Nie o takim życiu marzyła Karolina... W końcu mówi "dość" i postanawia uporządkować swoje życie. Chce zadbać o to, by wreszcie poczuć choć odrobinę szczęścia, upragnionego spokoju i prawdziwej miłości. Kiedy na jej drodze pojawia się Marcin, Karolina jest przekonana, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku. Że teraz będzie już tylko lepiej, że każde z negatywnych wspomnień odejdzie w zapomniane. Życie przygotowało jednak dla najstarszej z sióstr zupełnie inny scenariusz. Na jaw wychodzą informację, które burzą pozytywny obraz Marcina. Karolina jest rozdarta i nie wie co robić.

Jakiego wyboru dokona?  
Czy szczęście jest jej pisane? 
Co jeszcze wydarzy się w życiu sióstr? 
Czy ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie? 

Ta powieść to życie. Prawdziwe, pozbawione złudzeń i zbędnych ubarwień. Autorka zwraca uwagę na toksyczne związki, problem nadużywania alkoholu oraz tkwienie w związku pozbawionym zaufania, stabilności i miłości. Przedstawia również siłę siostrzanej miłości, stawia bohaterów w kłopotliwych sytuacjach oraz pokazuje, że mimo wielu przeciwności losu nigdy nie powinniśmy się poddawać. 

Magdalena Kołosowska w swojej najnowszej książce podjęła się zastosowania pierwszoosobowej narracji głównej bohaterki, dzięki czemu czytelnik z bliska obserwuje zmiany, jakie zachodzą w jej życiu. Towarzyszymy Karolinie w prozie życie, obserwujemy oraz analizujemy jej zachowanie i zastanawiamy się, czy kobieta słusznie postępuje. Muszę przyznać, iż do samego końca trudno było mi jednoznacznie stwierdzić, jaką drogę wybierze Karolina. Koniec końców cieszę się, że podjęła taką, a nie inną decyzję. 

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

REKOMENDUJĄC: Autorka po raz kolejny angażuje, porusza i skłania do refleksji, a także udowadnia, iż nie boi się pisać o tematach trudnych i bolesnych. To historia o podejmowaniu skomplikowanych decyzji oraz niekończącej się walce o własne szczęście. Serdecznie polecam! 
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Pod niebieskim księżycem"
Autor: Magdalena Kołosowska
Cykl: Lepsze jutro
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 288
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 9/10
Data premiery: 14.05.2019Za możliwość przeczytania i patronowania książki 
serdecznie dziękuje Magdalenie Kołosowskiej 
oraz Wydawnictwu Replika. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥