niedziela, 26 maja 2019

375. "Twoje fotografie" - Tammy Robinson || RECENZJA


"Życie jest cierpieniem. Jest też radością,
 lecz z tym, co dobre, przychodzi również to, co złe".

Ava w dniu swoich dwudziestych ósmych urodzin dowiedziała się, że ma wznowienie raka. Wraz z tą informacją jej życie wywróciło się do góry nogami. Po raz kolejny. Jednak tym razem lekarze zgodnie oświadczyli, iż już nic nie da się zrobić. Avie pozostał tylko rok życia... Mimo wszystko, dziewczyna nie zamierza się poddawać i pragnie spędzić ostatnie cenne chwile swojej egzystencji w najpiękniejszy sposób. Postanawia urządzić swój wymarzony ślub. Nic, ani nikt nie jest w stanie powstrzymać jej przed tym pomysłem, nawet brak pana młodego. Do planu Avy przyłącza się rodzina, przyjaciele, a nawet media. Wieść o pomyśle dziewczyny rozchodzi się po całym kraju. Czy Ava spełni swoje marzenie? A co jeśli na horyzoncie pojawią się uczucia, które Ava zdążyła już wykreślić ze swoich życiowych planów? 

Melancholijna, poruszająca, wzruszająca, ale i jednocześnie piękna i wyjątkowa - tymi słowami mogłabym w skrócie określić książkę "Twoje fotografie". I choć książek, jak i filmów, które obrazują odbiorcy walkę z białaczką jest wiele, to za każdym razem się wzruszam i nie potrafię być obojętna na losy bohaterów. 

To historia pełna smutku, strachu i niepewności. Bogata w emocje i wzruszenie. To kompozycja nadziei, podziwu, przyjaźni, miłości oraz uśmiechu. Historia stworzona przez Tammy Robinson wypełniona jest w wieloma cennymi wskazówkami, wartościami oraz słowami. Autorka zadbała o to, by czytelnik w pełni poczuł, z czym musi zmagać się osoba walcząca z białaczką - konkurencją często nie do pokonania. Z należytą starannością, wnikliwością i wiarygodnością przedstawiała świat dziewczyny, która po raz kolejny musi zmierzyć się z chorobą, która odbiera wszystko. Radość życia, beztroskę, uśmiech. 

"Nigdy nie pożałujesz walki o samą siebie. 
Ale braku działania już tak".

Dzięki temu, iż w książce została zastosowana pierwszoosobowa narracja głównej bohaterki, czytelnik z bliska obserwuje zmiany, jakie zachodzą w jej życiu. Wraz z nią przeżywa wszystkie wzloty i upadki. Kibicuje jej, by ostatnie miesiące jej życia wypełnione były momentami radosnymi, pozbawionymi zmartwień i trudności. Ava jest bardzo odważna, dzielna i zdeterminowana. Podziwiałam ją na każdym kroku i polubiłam od samego początku. Po prostu się z nią zżyłam i nie chciałam się żegnać.

Poza scenami przyjmującymi nieco nostalgiczną, ale refleksyjną barwę, pojawiają się również momenty wypełnione ciepłem, miłością i beztroską. Wszystkie pojedyncze elementy fabularne tworzą przekonującą, autentyczną i przemawiającą do czytelnika historię, której nie da się czytać obojętnie. 

Przekonajcie się sami! Serdecznie polecam!  

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Twoje fotografie"
Autor: Tammy Robinson
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 333
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 9/10 
Za możliwość przeczytania książki
dziękuję Wydawnictwu IUVI.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥