czwartek, 18 maja 2017

Garść cytatów - część 1


„Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że zupełnie nieistotne decyzje mogą mieć wpływ na nasze dalsze życie. To czy zrobimy krok w lewo, czy w prawo, decyduje o tym, kim będziemy w przyszłości, kim będą nasze dzieci, a nawet o tym, czy spotkamy szczęście, czy też nasza droga będzie wybrukowana niepowodzeniami. Jeden mały krok. Czasem żałujemy naszych wyborów życiowych, zastanawiamy się „co by było gdyby”. Wydaje nam się, że bylibyśmy szczęśliwsi, gdybyśmy w przeszłości poszli inną drogą, spotkali innych ludzi. A może byłoby zupełnie inaczej? I niekoniecznie nazwalibyśmy to „szczęściem”. Magdalena Witkiewicz, Czereśnie zawsze muszą być dwie, Poznań 2017, s. 7.


„Czasami życie daje nam szansę a my za późno ją dostrzegamy. Czasami możemy dotknąć naszych marzeń, ale odwlekamy te chwile. Na potem, na za godzinę, za miesiąc. Na moment, kiedy będziemy do tego perfekcyjnie przygotowani. A czasem trzeba żyć chwilą. Łapać szczęście szybko w dłonie. Nieważne, że nie mamy na sobie fraka i sukienki balowej, drugi raz życie może na nie dać szansy. A nasze marzenie, które było w zasięgu ręki, może ulecieć niczym motyl.”  Tamże, s. 79 – 80.


„Dom to nie tylko mury i szczelne okna. Dom to przede wszystkim ludzie. Śmiech, oddechy, głośnie rozmowy i szepty. Tylko noc musi minąć. Za dnia częściej jesteśmy optymistami. I wszystko wydaje się łatwiejsze.”  Tamże, s. 125.


„Boję się prosić o cokolwiek. Czasem marzenia spełniają się w nieco inny sposób, niż tego oczekujemy.”  Tamże, s. 163.


„Czasami dobrze jest żyć chwilą. Cieszyć się tym, co jest i nie otwierać nowych drzwi. Może oboje baliśmy się tego co przeniesie przyszłość?”  Tamże, s. 165.

„Czasami słowa wypowiedziane w niewłaściwą godzinę obracają się przeciwko nam” Tamże, s. 172.


„W tych czasach trzeba być pewnym siebie. Kto ma być ciebie pewnym, jeżeli nie ty sam?”  Tamże, s. 192.

„Los często krzyżuje plany. Dlatego nie należy nic planować.”  Tamże, s. 225.

„Jednak w życiu nie jest tak, że na wszystko mamy czas. I że możemy zwlekać z ważnymi decyzjami. W życiu jest tak, jak z ostatnim cukierkiem w kryształowej mice, którą pamiętasz z wizyt u swojej ukochanej babci. Gdy ty pierwszy nie sięgniesz po cukierka, może zabrać ci go brat lub znienawidzony kuzyn. A ty zostaniesz z niczym i będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie, że we właściwym momencie nie skorzystałeś z okazji.”  Tamże, s. 228.„Czas i tak upłynie. Czy tego chcesz, czy nie chcesz. Od nas zależy, jak go wykorzystamy. Tylko i wyłącznie od nas.” Tamże, s. 232.Niebawem na blogu pojawi się recenzja powyższej książki.

5 komentarzy:

 1. Muszę tą książkę mieć choćby tylko dla tych złotych cytatów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać cytaty, bo wtedy mogę poznać książkę :D Wydaje się być ciekawa!

  jest mega wygodnie przez 15 minut a potem juz mnie boli szyja

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiazka jest świetna, wciągająca, rewelacyjna :)
  Przeczytałam ją w jeden dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cytaty zwiastują mądrą powieść, chętnie przeczytam, bo styl pani Magdaleny Witkiewicz przypadł mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥