poniedziałek, 20 listopada 2017

Wywiad z Maciejem Bujanowiczem [część III]
Dzisiaj zapraszam Was na wywiad z Maciejem Bujanowiczem, autorem dwóch tomików wierszy, Synkretyzm nocy oraz Reloveution. W sumie, zaprezentowane poniżej odpowiedzi, to trzecia część wywiadu. Poprzednie części możecie znaleźć u Magdy z bloga Czytam w pociągu >klik< oraz u Ani z bloga Książkowe podróże Anny >klik<. 

Natomiast końcowa część wywiadu znajdzie się na blogu u Lotty już jutro! >klik<13. Dla każdego poezja jest czymś innym, czym jest dla Ciebie?

Wcześniej już trochę odpowiedziałem na to pytanie. Dla mnie poezja jest sposobem przekazania uczuć i myśli tłumiących się w człowieku, ale także pozwala mi wyrazić siebie.

14. Jesteś człowiekiem młodym, jakie masz plany na przyszłość? 

Plany na przyszłość hmm. Z najbliższych to studia polonistyczne na UJ. Moim marzeniem, ale i celem jest aby zostać tam wykładowcą. Dodatkowo na pewno chciałbym dalej pisać, może kiedyś otworzyć własne wydawnictwo? Nie wiem, pożyjemy zobaczymy. Na pewno nie planuje nudy w swoim życiu.

15. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia? 


Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Być może przesadzę robiąc to w tak filozoficzny sposób, ale historia, chociażby II wojny światowej pokazuje, że instynkt życia jest w człowieku na tyle silny, że bez względu jak wielu rzeczy by mu brakowało, on nadal będzie pragnął żyć. Tak więc teoretycznie nie ma takiej rzeczy. Natomiast na pewno trudno byłoby mi żyć, bez najbliższych mi osób, ale także bez możliwości dalszego rozwoju.

16. Kto/co jest Twoją inspiracją?

Inspiracje bywają różne. Przede wszystkim są to ludzie. Ich zachowania, nawyki. Na pewno duży wpływ na wiersze mają własne przeżycia i uczucia. Często zdarza się również, że inspiracją jest przyroda, otaczający nas świat, ale także inny wiersz, obraz czy też film, bowiem sztuka rodzi sztukę.

17. Czym najchętniej zajmujesz się w wolnych chwilach? 

Na to pytanie również już po części odpowiedziałem, mówiąc o sobie prywatnie. Hmm tak więc na pewno jest to spędzanie czasu z przyjaciółmi, lubię także imprezy. Wszystko zależy od nastroju. Sporo wolnego czasu poświęcam na czytanie, czasem odwiedzę teatr. Dodatkowo jak wspomniałem, jeśli serial mnie porwie to potrafię poświęcić mu cały dzień. Lubię również aktywność fizyczną, głównie piłkę nożną czy siatkówkę, ale także tenis stołowy. 

18. Sam czytasz, czy tylko piszesz? Jeśli czytasz, to co najchętniej? 

Czytam. Bez czytania nie można być dobrym pisarzem. Czytam głównie poezję, ale bardzo chętnie sięgam również po kryminały. Kiedyś uwielbiałem fantastykę, teraz trochę z tego wyrosłem. Ostatnio mam "zajawkę" na książki metafizyczne, ale nie pogardzę także jakąś podróżniczą albo w formie pamiętnika. Bardzo chętnie sięgam po klasykę np. "Iliadę".


Serdecznie dziękuję Maciejowi za udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania.


5 komentarzy:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥