sobota, 16 marca 2019

337. "Siła jej piękna" || RECENZJA PATRONACKA


WYJĄTKOWE HISTORIE
DLA WSZYSTKICH WYJĄTKOWYCH KOBIET

Osiem utalentowanych polskich autorek i jedno niełatwe zadanie — opisanie siły i piękna, które tkwią w każdej z nas. Opowiadania wchodzące w skład antologii, są tak różnorodne jak kobiety, które je napisały. Autorki opowiadają historie o pięknie wewnętrznej siły odkrywane w zmaganiach z przeciwnościami losu i osobistymi dramatami.

Czy twoja historia jest podobna? Czy teraz uwierzysz w siebie i spojrzysz na siebie przychylniejszym okiem? Każda z nas jest inna, piękna na swój wyjątkowy sposób, nigdy nie zapominajmy o tym! 


OD KOBIET DLA KOBIET
ODNAJDŹMY W SOBIE SIŁĘ I PIĘKNO!


Agnieszka Zakrzewska
Agnieszka Opolska
Anna Karnicka
Małgorzata Falkowska
Alicja Wlazło
Maria Zdybska
Agnieszka Sudomir
Daria Skiba

"Siła jej piękna" to kolejna wyjątkowa antologia, która trafiła w moje dłonie. Osiem opowiadań, osiem różnych autorek, mieszanka stylów i emocji oraz jedna tematyka - kobieca siła i piękno! Każda z autorek udowodniła, iż jest w stanie na kilkunastu stronach stworzyć opowieść, która poruszy i zaangażuje czytelnika do tego stopnia, iż będzie miał ochotę  na jeszcze więcej! 

Tym razem chciałabym pochylić się ku jednemu opowiadaniu, które w szczególności zapadło mi w pamięci. Kariera jest kobietą autorstwa Małgorzaty Falkowskiej to niezwykła historia nie tylko o zdradzie i bólu, jaki po niej pozostaje. To przede wszystkim opowieść o determinacji i walce o siebie, swoje pragnienia i marzenia. Historia Pauliny udowadnia, że choć czasami coś się kończy, coś co dotychczas było dla nas pewne, to mimo wszystko nie powinnyśmy obwiniać się o to. Powinnyśmy pokazać, iż jesteśmy niezależne, że nie zasługujemy na złe traktowanie, kłamstwa i oszustwa. Kariera jest kobietą to również historia o pięknej kobiecej przyjaźń, o kobietach wolnych, silnych, zjednoczonych, zdeterminowanych i solidarnych. Jestem zachwycona!

Ujęło mnie również opowiadanie spod pióra Agnieszki ZakrzewskiejMój strach nosi twoje imię, które opowiada o mobbing, strachu i braku wiary w siebie i swoje możliwości, macierzyństwie w pojedynkę oraz toksycznej relacji z matką. Autorka stworzyła historię, która bez wątpienia mogłaby wydarzyć się naprawdę, tuż obok nas. Za sprawą swojej bohaterki, Barbary pokazała, iż nigdy nie powinniśmy tracić wiary i nadziei na lepsze jutro. 

"Pamiętaj.
Zawsze jest jakieś wyjście.
Nie zawsze oznakowane i oświetlone.
Ale ono tam jest".

REASUMUJĄC: "Siła jej piękna" to zbiór ośmiu inspirujących opowiadań, które wyraziście pokazują odbiorcy, jak ogromna siła kryje się w każdej kobiecie. Każde z opowiadań zawarte w niniejszej antologii jest inne i wyróżnia się na tle pozostałych. Jedne zapadają w pamięci bardziej, inne nieco mniej. Jednak jestem pewna, iż każdy czytelnik odnajdzie swoją ulubioną opowieść. Serdecznie polecam!
GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Siła jej piękna"
Autor: zbiorowy
Wydawnictwo: Inanna
Ilość stron: 261
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Moja ocena: 8/10
Data premiery: 8 marca 2019
Za możliwość przeczytania, patronowania i napisania rekomendacji do jednego z opowiadań
dziękuję Wydawnictwu Inanna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥