sobota, 30 marca 2019

348. "Zaczekaj na mnie" - Lidia Liszewska, Robert Kornacki || RECENZJA


"Podobno miłość może się zacząć od jednego spojrzenia. 
W ich przypadku zaczęło się od listu".

Los połączył Matyldę z Kosmą w kawiarni "Żółta Ciżemka". To właśnie tam Kosma znalazł list, który zgubiła Matylda i odpisał, wierząc, iż jego autorka poczuje to, co on. Mężczyzna nie pomylił się. Matylda odpisała. Konwersacja za pomocą listów trwała pewien czas. W końcu doszło do spotkania, ale także do rozstania... Matyldzie został jeden list, który był wyjątkowo przejmujący. Zawarte w nim słowa wyjaśnień wszystko skomplikowały. Życie kobiety zmieniło się diametralnie. Kosma zdecydował, iż lepiej będzie, jak zniknie z życia kobiety...

Teraz nową codzienność Matyldy, wypełnia samotne macierzyństwo. Jednak ona nie zapomniała o Kosmie. Nie potrafi. 

Czy będzie nadal na niego czekać? 
Czy Kosma wróci? 
Czy będzie zdrowy?
"Zaczekaj na mnie" to po "Napisz do mnie" drugi tom trylogii opowiadającej o losach Kosmy Makarskiego oraz Matyldy Witeckiej.

Muszę przyznać, że ta część podobała mi się bardziej, niż jej poprzedniczka. Mamy tutaj bardzo ciekawie nakreślony obraz walki o swoje zdrowie. Cały czas się zastanawiałam czy Kosma odnajdzie w sobie dość siły, aby zawalczyć o swoje zdrowie. Mężczyzna na całe szczęście decyduje się podjąć leczenie w jednej ze szwajcarskich klinik i podobnie, jak Matylda bardzo tęskni i cierpi.

W niniejszym tomie z niebywałą łatwością możemy poczuć emocje, które targają bohaterami. Wraz z nimi przeżywamy dni wypełnione tęsknotą, melancholią i cierpieniem. Dlatego też, fabuła toczy się raczej leniwym tempem i nie obfituje w nagłe i zaskakujące zwroty akcji. Ta część pozwala się zatrzymać, pomyśleć i popaść w zadumę. Autorzy skupili się na analizie wewnętrznych stanów emocjonalnych bohaterów, a także na ich wspomnieniach.

"Otaczało ją tylko pragnienie wypełnienia ciszy wokół siebie czyimś oddechem, kogoś, kto dobrze ją zna, kto zechce chociaż z nią pomilczeć. Byleby to milczenie było wspólne".

"Zaczekaj na mnie" to powieść o przeznaczeniu, pokonywaniu napotkanych trudności, walce o swoje marzenia i zdrowie, a w szczególności o dojrzałej i prawdziwej miłości. Powieść kończy się w niejednoznacznym momencie, dlatego też najlepiej zaopatrzyć się od razu w trzeci tom, który już 3.kwietnia będzie świętować swoją premierę. Recenzja trzeciego tomu już niebawem.GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Zaczekaj na mnie"
Autor: Lidia Liszewska, Robert Kornacki
Wydawnictwo: Czwarta strona
Ilość stron: 
Oprawa: Miękka 
Moja ocena: 7/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥